Top Channel/ Ish-policët francezë apelojnë dënimin për përdhunimin e turistes kanadeze
22/06/2021 21:23

Nicolas Redouane e Antoine Quirin, dy policët francezë të akuzuar për përdhunimin e një turisteje kanadeze në 2014, vijnë në gjykatën e Parisit për gjyqin e apelit. Në 2019, ata u shpallën fajtorë për përdhunimin e Emily Spanton, tashmë 41 vjeçare dhe u dënuan me 7 vjet burg secili. Në gjyqin e zgjatur e të zvarritur të çështjes,u tregua sesi dy policët elitarë anti-terrorizëm përdhunuan turisten kanadeze në selinë kryesore të policisë në Paris. Emily Spanton tha se një grup oficerësh policie jashtë detyre e kishin marrë për një shëtitje private në ndërtesën e policisë më 22 prill 2014, pas një nate alkooli në një bar irlandez të zonës. Rreth 80 minuta më vonë rreth orës 4 të mëngjesit, Spanton zbriste zbathur shkallët e stacionit, gjysmë e zhveshur, me syzet e humbura dhe me këpucët në dorë. Ajo ishte mbuluar me shenja e gërvishtje, që më tej do të dokumentoheshin në gjyq. Spanton kishte treguar te dy policët në hyrjen e ndërtesës se isthe përdhunuar nga dy, ndoshta më shumë oficerë, në një bisedë të cunguar pasi të dyja palët mezi kuptonin gjuhën e njëra-tjetrës.

Top Channel/ Brezi i rrezikuar koralor i Australisë nuk merr mbrojtjen e UNESCO
23/07 22:37
Top Channel/ Zonja e parë Jill Biden vjen të takojë perandorin japonez Naruhito
23/07 22:36
Top Channel/ 10 vjet nga vdekja e kantautores britanike Amy Winehouse
23/07 22:36
Top News – Erdogan flet me vështirësi/ Dalin pamjet, dyshime për kancer dhe epileps
23/07 22:32
Top News – ‘Skanohet’ planeti Mars/ Shkencëtarët kan tani të dhëna të sakta
23/07 22:26
Top News – Shembet ura në Siberi/ Bllokohet hekurudha më e gjatë në botë
23/07 22:25
Top News – Tragjedi pranë ishullit grek/ Mbytet anija me emigrantët afër Kretës
23/07 22:23
Top News – Shpejtësia i bën gropën shqiptarit/ Kapet në makinë me 2 mln euro kokainë dhe një rumune
23/07 20:38
Top News – Italia sërish nën kufizime/ Qeveria merr masa të reja pas rritjes së infektimeve
23/07 20:36
Top Channel/ Infektohen edhe të vaksinuarit/ SHBA, autoritetet paralajmërojnë për Delta-n
23/07 20:32
Top Channel/Shfaqet variant ri në Angli/Vaksinat Pfizer & AstraZeneca të afta kundër variantit delta
23/07 19:30
Top News – ‘Delta më i ashpër se Covid-19’/ Drejtoresha amerikane ngre alarmin, kërkon vaksinim
23/07 18:02
Top Channel/ Hamburg, shpërthen revolta në aeroport-16 makina policie për të qetësuar shqiptarët!
23/07 15:52
Top Channel/ U mbrojt 9 muaj nga Covid, e përplas kamioni ditën që del nga shtëpia
23/07 15:36
Top Channel/ U lye me baltë gjatë përmbytjeve, pushohet nga puna gazetarja gjermane!
23/07 15:18
Top Channel/ Nisin Lojrat Olimpike të Tokios, ceremoni madhështore me stadiumin bosh!
23/07 15:05
Top Channel/ Tornadoja e rërës ndjek arbitrin në fushë, komentatori s`i beson syve!
23/07 14:48
Top Channel/ Furgoni bie nga 6 metra lartësi, dëshmitarët: “Shoferi po e lëvizte kokën cuditshëm”!
23/07 14:03
Top News-Të shtëna pranë Shtëpisë së Bardhë/ Plagosen 2 persona, alarmohen klientët e restorantit
23/07 13:59
Top Channel/ Një javë luftë me ariun, policia shpëton burrin e sfilitur!
23/07 13:57