Top Channel/ Inteligjenca amerikane jep alarmin: Ndryshimet klimatike do sjellin tensione të mëdha!
22/10/2021 12:14

Komuniteti i inteligjencës amerikane paralajmëron për një tjetër pasojë të rëndë të ndryshimeve klimatike. Sipas tij, këto të fundit do të sjellin vec të tjerash edhe një rritje të ndjeshme të tensioneve ndërkombëtare. Sipas raportit të publikuar, vendet do të zgrinden për mënyrat e reagimit, ndërsa efektet do të ndihen më së shumti në shtetet e varfra, të cilat kanë më pak kapacitete për t’u përshtatur. Raporti shqyrton ndikimin e klimës mbi sigurinë kombëtare deri në vitin 2040.

Top Channel/ Kriza Rusi-Ukrainë: Pse Brukseli ka frikë se Evropa është më afër se kurrë luftës!
18/01 10:47
Top Channel/ Cunami Tonga: Hiri mbulon gjithçka, ndërsa shkalla e dëmit shfaqet
18/01 10:45
Top Channel/ Shtëllungë e përbindshme tymi në vullkanin e ishullit Tonga në Paqësor
17/01 22:32
Top Channel/ Talibanët mbajnë paradë ushtarake në veri të Afganistanit pas protestave
17/01 22:32
Top Channel/ Diamanti i zi, më i madhi i prerë ndonjëherë, shfaqet në Dubai
17/01 22:31
Top Channel/ Arrestohet infermierja italiane që bënte vaksina të rreme për skeptikët
17/01 22:30
Top News- ‘Escobar mund të më ekzekutojë’!/U shpall non grata, Dodik akuza të ashpra ndaj SHBA
17/01 21:17
Top News- Franca me dorë të hekurt/Të pavaksinuarit ndalohen në restorante dhe trena
17/01 19:49
Top News- Rusia kërcënon Ballkanin!/‘Nuk do të lejojmë anëtarësimin e Bosnjës në NATO!’
17/01 18:32
Top News- Një tjetër shtet, aleat me Ukrainën!/Gjermania paralajmëron Rusinë, në rast pushtimi
17/01 17:30
Top News-40 kilogramë kokainë dhe një moldave/Shqiptari, në gjumë me 368 mijë euro në shtëpi
17/01 17:19
Top News – Tanket suedeze në Gotland… / Patrullime mes tensioneve të shtuara me Rusinë
17/01 15:43
Top News – Raketa balistike dhe snajpera rusë / Nisen drejt kufirit me Ukrainën, lufta në prag
17/01 15:42
Top News – Talebanët tregojnë forcën / Paradë ushtarake pas protestave në vend
17/01 15:37
Top News – E hëna blu e 2022-ës / Dita më trishtuar e vitit, përse ndodh kjo?
17/01 15:35
Top News – Dronë kamikazë mbi çisternat e naftës / Dora e Iranit pas sulmeve, zemërohen Emiratet
17/01 15:32
Top News – ‘Do mbroj Ukrainën nga Rusia’ / Ish presidenti kthehet, përballet me arrestimin
17/01 15:30
Top News – Mund të godasin Tokën pa u pikasur / Asteroidët, NASA zbulon ‘zonën e rrezikut’
17/01 15:29
Top News – Braktiset foshnja në -20 gradë / Siberi, shpëtohet nga pesë adoleshentë
17/01 15:25
Top News – Mori peng katër persona / Frikë në Teksas, autori ishte britanik
17/01 12:49