Top Channel/ Informaliteti, shkak korrupsioni/ Në Shqipëri 35 për qind e ekonomisë është informale
20/06/2021 20:23

Rreth 30-35% e ekonomisë shqiptare është informale. Ky është vlerësimi i Bankës Botërore pasi vetë qeveria nuk ka shifra se sa është kjo dukuri. Me gjithë aksionet dhe nismat e ndërmarra, raportet e institucioneve ndërkombëtare dëshmojnë se nuk kanë qenë efektive në luftën ndaj evazionit fiskal.

Top Channel/Aksidenti ku humbi jetën 3-vjeçari,shihni si ka përfunduar makina që e ngiste nëna e tij
05/08 11:49
Top News-Gjyqi për Tahirin dhe Çelën/ Gjykata e Lartë cakton datën e seancës gjyqësore
05/08 11:35
Top News-Ministria e Mbrojtjes bën bilancin/6 vatra aktive në vend, vijon beteja me flakët
05/08 11:28
Top News – Shpërthen zjarri në autostradën Fier-Vlorë, rrezikohen depozitat e karburantit
05/08 11:27
Top News-Vdes në aksident një 3-vjeçar/ Makina që drejtohej nga e ëma del nga rruga
05/08 11:18
Top Channel/ Shfaqen vatra zjarri në fshatrat e Mallakastrës, terreni i vështirë për zjarrfikësit
05/08 11:04
Top Channel/ Manastirliu në spitalin e Sarandës: Brenda shtatorit përfundon pediatria dhe laboratori
05/08 10:48
Top Channel/ Zjarr i madh pranë depozitave të karburantit në autostradën Fier-Vlorë
05/08 10:39
Top Channel/ Vatrat e zjarrit në Dukat të Ri ende aktive
05/08 10:33
Top Channel/ Kokainë në pjata, brenda shtëpisë që ishte përshtatur për shitje droge në Durrës
05/08 09:41
Top Channel/ Auditi i KLSh, kontroll institucioneve të emergjencave në lidhje me situatën e zjarreve
05/08 02:10
Top Channel/ 13 vatra zjarri,nuk ka rrezik për banesat dhe njerëzit, problemi më i madh në Karaburun
05/08 02:08
Top News – Ekonomia po kthehet në normalitet/ Sejko-tregu i punës po shfaq ende dobësi
04/08 23:07
Top News – Në situata emergjencash të mëdha/Çako-Edhe qytetarët duhet të ndihmojnë
04/08 22:38
Top News-Shpërthen bombula e gazit në banesë/ Plagosen 2 persona, dërgohen me urgjencë në spital
04/08 22:38
Top News-Shkaktuan zjarre me qëllim/ Në pranga 4 persona, policia jep detajet
04/08 22:19
Top News – Fondi i qeverisë për menaxhimin e mbetjeve/Miratohet në Këshillin Bashkiak të Durrësit
04/08 21:43
Top News – Menaxhimi i situatës së zjarreve/Nis zyrtarisht kontrolli i KLSH për emergjencat
04/08 21:38
Top New – Rama-13 vatra zjarri aktive në vend/ Fushë Arrëz, në rrezik zona e banuar
04/08 21:29
Top Channel/ Vihen në kontroll flakët e drejtuara në Parkun Kombëtar të Llogarasë
04/08 21:20