Top Channel/ Grabitje në mes të Athinës, shqiptarët “luftë” me policinë!
18/05/2021 14:14

Gazeta greke Protothema e quan “ Perëndimi i Eger” në qendër të Athinës- grabitësit shqiptarë sulmojnë oficerët e policies: bëhet fjalë për ngjarjen e katër ditëve me parë, kur efektivët grekë u vu në ndjekje të tre personave në Athinë, të cilët pasi kishin vjedhur një makinë, thyhen dhe xhamin e një dyqani telefonësh duke grabitur rreth 3000 euro mall. autoret me origjinë shqiptare, shkruan ajo, nuk ngurruan të sulmonin policët me shpresën se në këtë mënyrë do të shmangnin arrestimin. ndjekja në rrugët e kryeqytetit zgjati për 20 minuta. “Njëri prej tyre hodhi kolegun tim nga motori, duke i rrezikuar për rrjedhojë jetën”, tha njëri nga efektivët e përfshirë në ngjarje. Në fund, të tre personat u vunë në pranga. Gjithcka nisi në kryqëzimin e rrugëve Petras dhe Nafplio në qendër të Athinës, ku efektivët vunë re një automjet me tre persona që bënin lëvizje të dyshimta. Në momentin që policët u afruan, drejtuesi i mjetit i dha gaz e nga aty nisi ndjekja. pesë minuta më vonë, autorët e braktisën makinën e nisën të largohen me vrap, ndërsa gjatë rrugës hodhën në vende të ndryshme sendet e vjedhura. Arratia e tyre nuk zgjati shumë, por buja e ketij episodi vazhdon edhe pas disa ditësh.

Tip News – Një supozim, apo e vërtetë…! Joe Biden, origjina e largët nga Briania e madhe!
22/06 00:41
Top News – Mafiozi turk që kërcënon Erdogan/ Videot e tij në youtube po bëjnë namin
21/06 23:16
Top News – Zgjohet nga koma, kërkon të birin/ Italia, gruaja nuk e di që ai vdiq duke e mbrojtur
21/06 21:11
Top News – Festivali makabër në Kinë/ Mijëra qytetarë shohin therjen e qenve
21/06 21:08
Top Channel/ Francezja vret njerkun që e kishte përdhunuar prej 24 vitesh
21/06 20:31
Top Channel/ Qeveria e Suedisë bie me votë mosbesimi
21/06 20:30
Top Channel/ Demonstrata në Barcelonë megjthse Spanja jep faljen për liderët e burgosur separatistë
21/06 20:28
Top Channel/ Pusi misterioz i Ferrit në Jemen, i veshur me histori tmerresh e demonësh
21/06 20:27
Top News – Ekspertë nga Izraeli për hetimin/ Kush ishte detaji që e nxori zbuluar vrasësin
21/06 17:36
Top News – Konjufca, takime në Gjermani/ Schauble-gjermania mbështet fuqishëm kosovën
21/06 17:34
Top News – ‘Shko dhe mos u kthefsh më kurrë’/ Korr sukses peticioni për ta lënë Bezos në hapësirë
21/06 17:33
Top News – Arrestohet spiuni Rus/ Punonte për universitetin, dhe për shërbimin sekret
21/06 17:33
Top Channel/ Shqiptari i mposht të gjithë, shpallet ushtari më i mirë në Kroaci!
21/06 15:28
Top Channel/ Kina nuk zë mend, nis festivali i “mishit të qenit”- theren 5 mijë kafshë në 10 ditë!
21/06 15:11
Top News – A jep impotencë vaksina e Covid…Studimi i fundit thotë se rreziku është tepër i ulët
21/06 14:37
Top News – Itali, i dehuri shqiptar bën kërdinë/ Godet baristen dhe kërcënon klientët e lokalit
21/06 14:30
Top News- Claudette ‘vret’ 12 njerëz në SHBA/Alabama, stuhia tropikale përmbyt dhe shkatërron shtëpi
21/06 14:14
Top Channel/ Sherr për qiratë e banesave, rrëzohet qeveria suedeze!
21/06 13:51
Top Channel/ Itali: shqiptari sulmohet në rrugë me shufra hekuri, përfundon në reanimacion!
21/06 13:14
Top Channel/ Horror në një autostradë të SHBA, përplasen 18 makina vdesin 9 fëmijë!
21/06 12:44