Top Channel/ Goditen dy grupet e shpërndarjes së drogës në kryeqytet, tre të arrestuar
26/04/2022 22:22

Dy persona, babë e bir janë arrestuar, nën akuzën se tregtonin lëndë narkotike në kryeqytet. Policia njofton se në operacionin e koduar “Çokollata”, ka sekuestruar në shtëpinë e Sami Qordjës, 160 pako drogë, në formën e çokollatës, me peshë totale 48.5 kilogramë. “Në vijim të kontrollit është gjetur dhe një armë gjahu pa leje, e cila është sekuestruar në cilësinë e provës materiale, së bashku me një automjet në përdorim të këtij shtetasi dhe dy aparate celulare”, njofton policia. 43-vjeçari Sami Qordja dhe djali i tij, 19-vjeçari Kevin Qordja do të hetohen për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, dhe “Trafikimi i narkotikëve” kryer në bashkëpunim. Në operacionin e dytë, të koduar “Tujani” janë arrestuar kushërinjtë e tyre. 31-vjeçari Ramazan Qordja ra në pranga pasi në shtëpi policia i gjeti 312 gramë lëndë të dyshuar narkotike të dyshuar heroinë, një armë gjahu, peshore elektronike dhe një aparat celular. “Po nga hetimet ka rezultuar se shtetasi R. Q. merrej me shitjen e lëndës narkotike heroinë, në doza, të cilat i shiste në zonën e Tufinës, në Babrru dhe në rrugën “Myslym Keta”. Ky shtetas, në bashkëpunim me persona të tjerë, pasi siguronte lëndë narkotike heroinë, në sasi 1-2 kg, e ndante në doza dhe më pas e shiste”, njofton policia.

Top News – Thirrje ekstremiste para xhamisë “Dine Hoxha”/Imami Kalaja jep sqarime në prokurori
01/07 13:40
Top News – Enkelejda Hoxhës i hiqet statusi i magjistratit/ KPA lë të pandryshuar vendimin e KLGJ
01/07 13:37
Top News – Gjobë për bizneset pa kasat e reja/Digjet afati i fiskalizimit, tatimet zbresin në terren
01/07 13:15
Top News – Alibeaj flet në emër të PD e opozitës/ Paralajmëron betejë në çdo front kundër kanabisit
01/07 13:14
Top News – Demokratët i kërkojnë llogari ministrit/ Harta gjyqësore, ‘mollë sherri’ mes politikanëve
01/07 13:12
Top Channel/ Vjen i nxehti afrikan, në fundjavë temperaturat 40 gradë
01/07 12:53
Top Channel/ “Të hiqen vizat”! Kosovë, Të rinjtë protestojnë para zyrës së BE
01/07 12:51
Top Channel/ Qytetarët enden dyerve të gjykatave në Elbasan, vijon greva e avokatëve kundër mbylljes
01/07 12:49
Top Channel/ Tritol biznesit në Shëngjin, banorët të trembur nga zhurma njoftojnë policinë
01/07 12:48
Top Channel/ Gati ligji për legalizimin e kanabisit! Përcaktohen rregullat për prodhuesit
01/07 12:21
Top News -Afati i fundit për qeset plastike/Gjoba të majme për subjektet që do vijojnë t’i tregtojnë
01/07 12:12
Top News – Alarm i kuq për inflacionin dhe borxhin /Ibrahimaj e prerë – Asnjë ndryshim në taksim
01/07 12:10
Top News – Shqipëria në krizë për mjekë/Shoqata e infermierëve-Po mbahemi me pensionistë
01/07 11:30
Top News – Ulet çmimi i naftës, benzinës dhe gazit/Bordi i transparencës, katër vendime brenda javës
01/07 10:59
Top News – Kambistë pa lincencën përkatëse/Dy të arrestuar, një nën hetim, u sekuestrohen paratë
01/07 10:52
Top News – ‘Hidhet në erë’ servisi i makinave në Lezhë/Shpërthimi i tretë me tritol brenda 4 ditëve
01/07 10:34
Edicioni Informativ 01 Korrik 2022, Ora 09:00 | Lajmet nga vendi, rajoni dhe bota | Top News
01/07 10:33
Top News – Hidhet ne erë biznesi në Lezhë/Shpërthimi i tritolit dëgjohet në të gjithë zonën
01/07 10:20
Top Channel/ I vendoset tritol gjatë natës biznesit në Shëngjin, xhamat bëhen “copash”
01/07 09:41
Top News- Shqiptari ‘ngre në këmbë’ karabinierët/ Plagosi me pistoletë 3 persona dhe u arratis
30/06 22:56