Top Channel/ Fushata e Ministrave të Albin Kurtit, qytetarët e Kosovës janë kundër
18/04/2021 12:23

Ka mbetur edhe një javë deri në mbylljen e fushatës zgjedhore në Shqipëri, e ministra e deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje pritet të jenë sërish pjesë e tubimeve në mbështetje të kandidatëve të tyre për deputetë. Por, këtë angazhim të partisë në pushtet nuk po e mirëpresin qytetarët në Kosovë. Ata thotë se qeveria e re nuk duhet të bëhet pjesë e debateve të brendshme politike të vendeve në rajon, por të rrisin bashkëpunimin. Për qytetarët më me prioritet është pandemia, shpëtimi i vendeve të punës, e arsimi, sesa marrja pjesë në fushatat zgjedhore në Shqipëri. Top Channel ka adresuar pyetje në zyrën e kryeministrit, në lidhje me një vizitë të mundshme të Kryeministri Albin Kurti në Shqipëri, por zëdhënësi i qeverisë, Përparim Kryeziu ka refuzuar të përgjigjet. Njëjtë kanë vepruar edhe deputetët që zhvilluan takime me qytetarë gjatë fundjavës, duke u shprehur se është temë e ndjeshme. Fushata zgjedhore e ministrave dhe deputetëve të LVV-së me kandidatët e pavarur në Shqipëri, u zhvilluan gjatë fundjavës së 10 dhe 11 prillit, kur në Kosovë hynë në fuqi masat anti- covid, nga të cilat gastronomia dhe qendrat tregtare u mbyllën e bizneset e tjera u obliguan të punojnë më gjysmën e kapaciteteve.

Top Channel/ Pikëpyetjet e dialogut me Serbinë/ Kosova: S’ka kapitull të ri pa dakordësuar agjendën
11/05 20:02
Top News – Një padi kundër Serbisë/ Sa i realizueshëm është plani i Kurtit…
10/05 12:24
Top News – Kosova peng i donacioneve/ Vendi në dozat e fundit të vaksinës anti covid
09/05 13:45
Top Channel/ Mijëra euro për mbrojtjen në Hagë/ Debate në Kosovë për transparencën e shpenzimeve
08/05 20:04
Top Channel/ Në Kosovë ulen shtrimet/89 të shtruar me covid, ka dhe të rinj me variantin britanik
08/05 19:57
Top Channel/ Punësim 6 muaj në Kosovë. Shtetasit nga Shqipëria me leje qëndrimi s’kanë nevojë për…
07/05 20:02
Top Channel/ Lejet e punës në Kosovë, rishikohen procedurat për shtetasit nga Shqipëria
07/05 12:58
Top News – Kompanitë kosovare sytë nga SHBA/ Partner preferencial, 30 mln euro eksporte këtë vit
07/05 12:02
Top Channel/ Përplasje në Kuvendin e Kosovës/ Tension dhe fyerje për gjykatën speciale në Kosovë
06/05 19:57
Top Channel/ Gratë në Kosovë, AFP: Po ngrihen mbi patriarkalizmin!
06/05 17:19
Top News – ‘Një arenë për burra’/ Femrat në Kosovë po ngrihen mbi patriarkalizmin
06/05 15:12
Top Channel/ Përplasje në Kuvendin e Kosovës: “O legen”, shpërthen deputeti i PDK
06/05 13:06
Top Channel/ BE ndihmë Kosovës për vaksina/ Komisioneri për zgjerimin takohet me Albin Kurtin
05/05 19:49
Top News – Rinis vaksinimi në Kosovë/ Pas ardhjes së 4680 dozave nga Bashkimi Evropian
05/05 14:21
Top News – Qeveria e Kosovës nuk del garant/ Për lirinë me kusht të ish-krerëve të UÇK-së
05/05 14:13
Top News – Edhe Kosova në ‘Defender Europe’/ Merr pjesë në stërvitje me 330 pjesëtarë të FSK-së
05/05 12:47
Top Channel/ Kosova do të testojë mësuesit/ Sindikata e Arsimit e kundërshton nismën e qeverisë
04/05 19:53
Top News – Luftëtari që u bë president/ Hashim Thaçi në gjykatën e hagës, deri kur…
04/05 15:46
Top News – Rrezikohet fundi i pandemisë/ Sondazhi, ende ka hezitim për të marrë vaksinën
04/05 15:42
Top News – Vaksina të reja në Kosovë/ Vijnë 4680 doza të pfizer nga bashkimi evropian
04/05 15:41