Top Channel/ Fshati pa fëmijë. Në Bashkim të Fierit shumica e shtëpive të fshatit janë bosh
14/11/2022 14:48

Në rrugët e fshatit Bashkim të Levanit nuk gumëzhijnë më zërat e fëmijëve! Nga 150 shtepitë që ka fshati shumica janë te pabanuara. Ndërsa atje ku ka njerëz mund të gjesh një ose dy të moshuar. Të rinjtë kanë marrë rrugën e emigrimit prej më shumë se 30 vjetësh kryesisht në Itali.

Top News/ ‘Foltorja të bllokojë foltoren’/ Basha kërkon revoltë në Kuvend pas rastit ‘Xhaçka’
18/04 13:43
Top Channel/ Seanca parlamentare, Noka: Ju shkallmoni kushtetutën, jeni unik të babëzisë
18/04 13:40
Top News/ Mund të jetë në Belgjikë/ Ngrihet pista e re pas zhdukjes së 3-vjeçarit në Durrës
18/04 13:39
Top Channel/ Dalja nga monitorimi i KE! Basha i kthehet Majkos: Mos u gëzoni, të siguroj se…
18/04 13:37
Top Channel/ Dalja e Shqipërisë nga monitorimi i KE, Majko: Ose basha ka tradhtuar, ose…
18/04 13:33
Top channel/ “Jemi çmendur të gjthë”. Seanca parlamentare, Sula: Jo më një parlament, është shtojcë
18/04 13:31
Top Channel/ Felaj ironizon opozitën: Keni probleme, kryetarin e grupit…! Brohoritma nga deputetët
18/04 13:31
Top Channel/ Amendamenti për Kosovën, “shpërthen” Basha: Nuk ka nevojë të lëpiheni
18/04 13:22
Top Channel/“Jeni njerëz që tjetër gjë thoni, tjetër bëni”.Bardhit i fiket mikrofoni, vijon të flasë
18/04 13:22
Top Channel/ “Njëri ulëret në majë të pallatit, tjetri i sulet SPAK-ut”, Spiropali-opozitës
18/04 13:20
Top Channel/ “Babai juaj Edi Rama, zëdhënës i oligarkëve“, Bardhi-Spiropalit: Ngelët në dyert e SPAK
18/04 13:19
Top Channel/ Po transportonin emigrantë të paligjshëm, policia arreston një nga shoferët
18/04 13:14
Top Channel/ Serbia ndalon policët e Kosovës, Akuzat: U morën peng dhjetë, nëntë u lanë të lirë
18/04 13:13
Top Channel/ Përkeqësimi i motit ndot bregdetin! Plehrat në Plepa, Shkëmbi i Kavajës e deri në Golem
18/04 13:13
Top Channel/ Emigranti gjendet i pajetë në Drenovë të Korçës, vinte nga vendet e Lindjes
18/04 13:08
Top News/ Po transportonte 11 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 37-vjeçari
18/04 13:07
Top Channel/ Gjyqi për “Sterilizimin”, GJKKO urdhëron SPAK t’i japë dosjen pa pagesë Beqajt dhe…
18/04 13:06
Top Channel/ Interpelanca me Niko Peleshin dhe Nasip Naçon, seanca plenare e boshatisur
18/04 13:02
Top Channel/ “Hëngrën çorbën e prishur”! Pazar me mandatin e Xhaçkës, pse nuk e bllokojnë foltoren
18/04 12:58
Top Channel/ Sulmet ndaj SPAK në Kuvend, Spiropali: Meta doli nga binarët, “kafshoi” Dumanin nga…
18/04 12:55