Top Channel/ Francë, digjen në shtëpi nëna dhe 7 fëmijë, shpëton vetëm babai
06/02/2023 22:29

Një grua 40 vjece dhe 7 fëmijët e saj kanë vdekur pasi shtëpia e tyre mori flakë një një qytet rreth 90 km nga parisi. xhandarmëria franceze njofton se 7 fëmijët ishin nga mosha 2 deri në 14 vjec. katër të parët gruaja i kishte nga martesa e parë. mësohet se fëmijët dhe prindërit po flinin në kohën që ra zjarri ndërkohë që komshinjtë lajmëruan zjarrëfiksen dhe policinë rreth orës 1 të natës. babai është i vetmi i mbijetur por dhe ai ka djegie në shumë zona të trupit dhe është shtruar në spital në gjendej të rëndë. autoritet thonë se shkak i zjarrit mund të jetë bërë djegia e një tharëse rrobash që ndodhej në bodrumin e shtëpisë në katin e parë. babai tentoi të fikte zjarrin duke zbitur në katin e parë dhe ju kërkoi fëmijëve dhe gruas të qëndronin lart në katin e dytë. por shtëpia u mbush me tym shpejt dhe nuk ishte e mundur të hapeshin as dritare pasi rrjeti elektrik u dëmtua nga djegja e tharses së rrobave. zjarrëfikësit patën vështirsi të ndërhynin pasi shtëpia ndodhej në një zonë të ngushtë. mbi 80 zjarrëfikës ndërhynë për të shuar flakët dhe përdorën 48 makinë dhe disa shkallë. Pamjet: AFP

Top News – Ukraina fillon kundërsulmin…! ’Dridhet Moska’, godet qytetin e kontrolluar nga Rusia
29/03 16:15
Top News – Goditje bërthamore për hakmarrje! Nëse Putin nuhat disfatën, sulm ndëshkues jo taktik
29/03 16:14
Top News – Lojëra lufte me raketat e frikshme Yars / Rusia kërcënon botën, tregon fuqinë bërthamore
29/03 16:05
Top News – Ethet e arit në vendin e varfër…toka si djath zviceran, shpresë dhe dëshpërim
29/03 16:04
Top Channel/ Italia ndalon mishin e laboratorit:” Nuk e duam”! Gates promovon mishin sintetik!
29/03 15:33
Top Channel/ Zelensky fton Xi Jinping në Kiev, Rusia nxjerr raketat ndërkontinentale!
29/03 15:19
Top Channel/ 40 emigrantë digjen brenda qendrës së pritjes, rojet nuk i hapën derën!
29/03 14:21
Top News – Digjen 39 njerëz, pas zjarreve në një qendër emigrantësh në Meksikë
29/03 13:14
Top News – Zelenski fton Xi Jinping në Ukrainë / ’Jemi gati ta presim!’ Çfarë ka në mendje…?
29/03 12:33
Top News – Robotët do na ‘vjedhin’ punën! 300 mln vende në rrezik nga Inteligjenca Artificiale
29/03 12:23
Top News – Dy vite burg për vizatimin e vajzës, denim qesharak për prindin rus
29/03 12:21
Top Channel/ Zbatimi i Ohrit, Brukseli cakton datën: “Në 4 prill, takimi Bislimi-Petkovic”!
29/03 12:06
Top News – Pse Bakhmuti është jetësor për Kievin / Nëse bie…! Zelenski: Më dobëson para Putinit
29/03 12:05
Top News – Macron kërkon ‘ekonomi lufte’! Berlini e Parisi shtojnë ndihmat ushtarake për Kievin
29/03 11:47
Top News-SHBA cënon sovranitetin e Izraelit! Netanjahu përplaset me Biden, kërkoi ndaljen e reformës
29/03 11:44
Top News – SHBA e BE mund të copëtojnë Serbinë! Lugina e Preshevës në tryezën e Blinken
29/03 11:42
Top News – Lufta do zgjasë shumë, shumë kohë… / Zëdhënësi i Putinit ‘rrëfehet’ tek miqtë
29/03 11:38
Top Channel/ Trump, s`ka padi këtë javë: Tërhiqet Juria e madhe!
29/03 11:38
Top Channel/ Raporti: “Inteligjenca artificiale do të zhdukë 300 milionë vende pune e do ulë pagat”!
29/03 11:28
Top Channel/ Biden apel Netanyahut: Hiq dorë nga reforma e gjyqësorit-nxehet kryeministri izraelit!
29/03 11:27