Top Channel/ “Fikja mikrofonin”, debat i fortë mes Rusmajlit dhe Logut në mbledhjen e KAS
20/05/2021 14:49

Pas pezullimit të mbledhjes për qarkun e Beratit, në Komisionin e Ankimimeve dhe Sanksioneve po shqyrtohen ankesat e PD dhe LSI për qarkun e Vlorës për manipulimet e pretenduara. PD dhe LSI kërkojnë përsëritje zgjedhjesh, pasi sipas tyre fitorja e PS-së në 25 prill u realizua vetëm prej manipulimit e shitje-blerjes së votës. Anëtari i KAS, Ilir Rusmajli dhe përfaqësuesi ligjor i PD-së, Marash Logu janë përfshirë në një debat për votimin e shumëfishtë të pretenduar nga ana e PD-së. Logu shprehet se 23 persona kanë votuar nga 3 herë, ndërsa anëtari i KAS tha se nuk kanë asnjë provë për këtë. Logu: Në qarkun e Vlorës rezulton që 23 persona të kenë votuar 60 herë ose 3 herë secili. Dua ta jap tani përgjigjen. Rusmajli: Jo s’do e japësh tani. Logu: Dua ta jap tani jo më vonë. Rusmaji: Mos na krijo incidente kot. Logu: Zoti Rusmaili ju ishit dje, as ti as unë nuk jemi eksperte të teknologjisë, unë e pyeta nënkomisioneren që a ekziston që një person të ketë 19 karta identiteti të paraqitet të bëjë leximin e të votojë 19 herë, përgjigja e nënkomisioneres ishte po ekziston mundësia. Rusmajli: Prova nuk e provon se ka ndodhur ky skenar, se po të ndodhte juve do të ishit më i lumturi në botë. Rusmajli: Fikja pak mikrofonin. Juve keni ardhur në këtë institucion për të kërkuar drejtësi, është thjesht tymnajë e krijuar për të prishur seancën.

Top News- Politika ‘thyen’ ligjin për zgjedhjet!/ Fushata elektorale nis disa muaj para kohe
24/09 16:09
Top News- Berisha, front për shpëtimin e Shqipërisë/ Skenari i protestave për të rrëzuar Edi Ramën
24/09 15:38
Top Channel/ Dy qëndrimet e Berishës. Kur ishte kryeministër kërkonte ndërtimin e HEC Skavica
24/09 15:13
TopNews- Protestat e PD dhe paratë ruse për Bashën/ Berisha flet edhe për sulmet e hakerave iranianë
23/09 15:47
Top Channel/ Mbyllja e Kolegjit turk, Rama: Shkeli rregullat. Berisha: Diktat i Erdogan
23/09 15:33
Top Channel/ “Drejtësia e kapur”, Meta në Top Story: Do drejtoj partinë deri në rrëzimin e Ramës
23/09 12:16
Top News-PS dhe PD në negociatata për ‘Territorialen’/ Numri i rajoneve ndan Berishën me Alibeajn
22/09 18:27
Top Channel/ “Në fillim kërkuan para”/ Qeveria pohon: Sulmi nisi në korrik dhe së pari vunë gjobë
22/09 15:05
Top News- ‘Hakerat’, përplasin Salianjin me Ballukun/ Ministrja: Nuk i kapëm dot, të padukshëm!
22/09 13:49
Top News – ‘Dosja 184’, pengu i Reformës në Drejtësi!/Tabaku dhe Manja, replika në seancën plenare
22/09 11:58
Top News – Dosjet e vjetra bashkojnë PS dhe PD/PL-Po përdoret Autoriteti për shantazh ndaj Metës
21/09 17:41
Top Channel/ Dy deputetë të opozitës në SPAK! Thirren për të dëshmuar Mediu dhe Hila
21/09 15:14
Top Channel/ Berisha flet për Martinajn! “Të pyetet Batoni, ai shkruajti që e ndanë në 6 copa”
21/09 15:12
Top News – PD, të hënën ndan mendjen për protestat!/ Do mblidhet Këshilli Kombëtar, çfarë pritet
20/09 19:02
Top News-Një ligj i ri për financimet e partive!/ Raportim online, pas skandalit me financimet ruse
19/09 17:06
Top News – PS e prerë për nenin që ndëshkon Berishën/Balla nxjerr sekretin e BE për kryetarin e PD
19/09 14:21
Top News – Berisha kërkon gjyq publik për Edi Ramën!/ Fton qytetarët, por pa asnjë datë protestash
19/09 13:53
Top News-‘Kokë më kokë’ me ambasadoren Yuri Kim/Çfarë biseduan me diplomaten e SHBA Balla e Alibeaj
16/09 17:27
Top News – Edhe 2 javë kohë për mandatin e Xhaçkës/Socialistët e demokratët bien dakord për shtyrjen
16/09 12:26
Top News-Braçe i ashpër me rrogat e ulëta në Shqipëri/Kritika edhe për 301 mln eurot për demokracinë
15/09 21:18