Top Channel/ Escobar sot në Prishtinë, takohet me krerët e shtetit: SHBA ju mbështet për integrim
19/10/2022 15:39

Pak ditë pas vizitës së emisarit të Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak edhe i dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Gabriel Escobar erdhi në Prishtinë. Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit takoi fillimisht Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmanin pastaj edhe Kryeministrin Albin Kurti, ku edhe shprehi mbështetjen e SHBA-së për rrugëtimin euroatlantik të Kosovës.

Top Channel/ Stuhia “Barbara” paralizon Greqinë,mbyllen akset rrugore që lidhin Athinën me Selanikun
05/02 16:43
Top News – Kaos dhe borë në Ballkan/ Stuhitë alarmojnë Malin e Zi, Serbinë dhe Greqinë
05/02 15:49
Top News – 3 kushte për Asociacionin!/ Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë i shqetësuar
05/02 13:16
Top News – Shqiptari ‘shpallet’ hero në Greqi/ Shpëtoi të miturin nga banesa që po digjej
05/02 12:22
Top News – ‘Kurti duhet të ishte ende në burgjet serbe’/ Deklarata skandaloze e Vuçiç
05/02 10:38
Top News – 22-vjeçari bie në kurthin e tranvestitit/ Si iu prezantua si femër dhe e përdhunoi
04/02 19:20
Top Channel/Vuçiç shfryn inatin mbi shqiptarët e Luginës së Preshëves, paralajmëron Shaip Kamberin!
04/02 16:00
Top News – Defekt apo e qëllimshme? Pse e mbylli Maqedonia kufirin
04/02 14:11
Top News – Vuçiç kundër tankeve për Ukrainën/ ‘Ky është gabimi më i madh politik i Perëndimit’
03/02 17:32
Top News- Pse po vlojnë kuvendet ballkanike!/Nga bllokimi i foltores në Tiranë, te sherri në Beograd
03/02 15:54
Top News – Escobar paralajmëron Kosovën/ ‘Asociacioni do bëhet me, apo pa Kurtin’!
03/02 13:57
Top News – Serbët, protesta kundër paktit me Kosovën/ Vuçiç i dëshpëruar- Europa do të na izolojë!
03/02 13:24
Top News – Vuçiç, nga ‘hero’ në ‘tradhtar’! Mediat gjermane: U kryqëzua në parlament
03/02 12:01
Top News – Kurti i vë 6 kushte SHBA dhe BE!/Kosova kërkon hyrjen në BE dhe njohjen nga Serbia
02/02 15:29
Top News – Plas në parlamentin serb, grushte për Kosovën: Vuçiç ‘tradhtar’
02/02 15:11
Top News – SHBA falenderon Vuçiç/ Blinken telefonon presidentin për planin europian
02/02 12:15
Top News – Kosova ‘ndez’ parlamentin serb / Vuçiç, llogari për dialogun dhe planin franko-gjerman
02/02 11:24
Top News – ‘Bëjini presion Vuçiç, jo Kurtit’!/Osmani thirrje SHBA dhe aleatëve perëndimorë
31/01 16:39
Top News – Nuk e duam ‘Asosacionin’! Në ambasadë diskutohet, në shesh protestohet
31/01 14:13
Top News – Frikë për përplasje Maqedoni-Bullgari!/ DASH thirrje për qetësi pas incidenteve
31/01 13:28