Top Channel/ Elbasanit i duhet një Bypass/ Qarkullimi në qytet është i rënduar
07/09/2021 19:48

Unaza jug-perëndimore, e cila përshkon në mes qytetin e Elbasanit, një aks i rëndësishëm, është kthyer në një makth për drejtuesit e mjeteve. Duke qenë një aks kombëtar me lëvizje të dendur, rruga që kalon në mes të qytetit tashmë krijon një trafik kilometrik i cili bëhet pengesë, thuajse për të gjithë mbarëvajtjen e lëvizjes në të gjithë vendin. Me orë të tëra duhet të qëndrojnë drejtuesit e mjeteve në trafik për të përshkuar nga ana perëndimore e hyrjes së Elbasanit në drejtim të lindjes. Kjo pasi në këtë aks rrugor duhet të kalojnë, drejtuesit e mjeteve, biçikletat, kalimtarë gjithashtu. Në këto kushte, i domosdoshëm është ndërtimi i një by pass për Elbasanin. Rëndësinë e këtij aksi rrugor e shton edhe fakti se lidh disa pika të rëndësishme doganore, Kapshtica, Qafë Thana gjithashtu, por edhe verilindja në drejtim të portit të Durrësit. Kjo do të thotë se lëvizja këtu bëhet edhe më e dendur pavarësisht stinës apo periudhave të ndryshme të vitit, kjo rrugë është e vështirë për të gjithë kalimtarët e për pasojë,m trafiku rëndohet edhe në brendësi më pas të rrugëve lidhëse të qytetit të Elbasanit.

Top News-Basha ‘plas bombën’, Bosi i drogës ka rezervuar katin tek ndërtesa më e lartë
28/10 13:14
Top News-Rama-J’ua mban të vini në Lezhë!Qëndroni larg çështjes së tërmetit se jeni qesharakë
28/10 13:13
Top News-‘E keni mbushur administratën me halabakë’, shpërthen Xhaferraj në Kuvend
28/10 13:09
Top News-Rama-Në kohën e qeverisjes suaj, njerëzit dilnin me duar në hundë nga era e plehrave
28/10 13:09
Top News-Rama i kthehet keq Xhaferrajt – Mos nxirr konluzione si akrobat cirku
28/10 13:05
Top News-Xhaferraj ‘sulmon’ qeverinë-Tërmeti ju shpalli të aftë për të përfituar nga babëzia
28/10 13:03
Top News-Ahmetaj i përgjigjet Xhaferrajt, ‘Fondi për të dyja rrugët është 1.8 mld lekë’
28/10 13:02
Top News-Xhaferraj akuza qeverisë-50 viktimat e tërmetit u shkaktuan nga masakra urbane
28/10 13:01
Top News-Tërmeti i 26 nëntorit,Ahmetaj zbulon datën, ja kur strehohen familjet e Durrësit në banesa
28/10 13:00
Top News – Kushi takon kryebashkiakët / Diskutim për problematikat e arsimit
28/10 12:58
Top Channel/ Ceremoni për të rënët grekë/ Kujtohet lufta italo-greke në Bularat
28/10 12:53
Top Chanel/ Debate për helmimin e Krujës në Kuvend, opozita kërkon dorëheqjen e kryebashkiakut
28/10 12:48
Top News-Xhaferraj ‘zë ngushtë’ Ahmetajn, ‘Përse në fund të korrikut u anullua vendimi…’
28/10 12:45
Top News-Balla-PD, ‘Oreksi juaj’, nuk e kthen dot parlamentin në instrument diskutimi
28/10 12:44
Top News-Rihapet hetimi për dosjen ‘Gërdeci’/SPAK regjistron procedim penal për Fatmir Mediun
28/10 12:43
Top News-Helmimi masiv në Krujë, Balla ‘përplaset’ me Rushaj-Mos e politizoni ngjarjen!
28/10 12:42
Top News – Ceremoni në Këlcyrë e Bularat / Përkujtohen ushtarët grekë rënë në luftën italo-greke
28/10 12:40
Top Channel/ Aksidente të shumta në rrugët e Lezhës, shkak kryqëzimet dhe mungesa e fushëpamjes
28/10 12:29
Top News-Aksident rrugor dhe lojëra fati/Në pranga 3 persona në Fier , policia jep detajet
28/10 12:25
Top News-Shpërndanin lëndë narkotike në doza/Prangosen dy persona në Lezhë, sekuestrohet droga
28/10 12:08