Top Channel/ Ekzekutohet shqiptari në Greqi. Tre plumbat i marrin jetën të skeduarit për drogë
30/11/2023 23:47

Një 60 vjeçar shqiptar është ekzekutuar me armë zjarri mbrëmjen e së enjtes në Greqi. Ngjarja ndodhi në lagjen në Palio faliro të Athinës, jashtë shtëpisë së shqiptarit, ndërsa autorët nuk janë identifikuar ende nga policia. Shqiptari që mediat greke e identifikojnë me emrin Thimi Droboniku ose Thimi Prifti mori tre plumba në gjoks dhe u dërgua në gjendje të rëndë në spitalin Evangjelizmos të athinës por nuk ka mundur të mbijetojë Policia greke thotë se ka nisur kërkimet për gjetjen e autorit i cili ishte i maskuar dhe u largua me një motocikletë. Burime policore thanë se viktima kishte precedentë të mëparshëm kriminale që kishin të bënin me trafikun e drogës, madje ai ka qenë edhe i dënuar për trafikim lëndësh narkotike.

Top News/ Dy vjet nga lufta në Ukrainë. Andriy Shevchenko, mesazh në ditën përkujtimore
24/02 18:37
Top News/ ‘Krah Ukrainës deri sa të fitojë’/ Kurti solidarizohet në dy vjetorin e agresionit rus
24/02 18:15
Top News/ Trupi i Navalny i dorëzohet nënës së tij/ Ende e paqartë si do të zhvillohet funerali
24/02 17:51
Top Channel/ Yulia Navalnaya “nis rezistencën”: Putin ka marrë peng trupin e bashkëshortit tim!
24/02 15:33
Top News/ Qëllimet e Putinit s’kanë ndryshuar! Stoltenberg:Kërkon të dominojë Ukrainën, nuk do paqe
24/02 15:29
Top News/ ‘Të hakmerremi ndaj Perëndimit’. Medvedev-Të mos harrojmë sanksionet, t’u përgjigjemi
24/02 15:28
Top News/ Ukraina rrëzon avionin spiun rus / A-50 kushton 380 mln dollarë, i dyti në pak javë
24/02 14:56
Top News/ ‘Kartolinë’ në përvjetorin e pushtimit/Ukraina godet Rusinë, shkatërron fabrikën e çelikut
24/02 14:54
Top News/ ‘Avantazhi është në anën tonë!’ / Ministri i Putinit në front, në përvjetorin e pushtimit
24/02 14:45
Top News/ Ne jemi gati, NATO është gati! Mesazhi nga Steadfast Defender, 90 mijë trupa në këmbë
24/02 14:44
Top Channel/ Protestuesit “sulmojnë” Macron: Përleshen me policinë në panairin e bujqësisë në Paris!
24/02 14:18
Top News/ Scholz: Kthim te politika e frikësimit / Në mënyrë që askush të mos guxojë të na sulmojë
24/02 13:47
Top News/Putin do shkojë deri në kufirin polak!Senatorët amerikanë, thirrje Kongresit:Mirato ndihmat
24/02 13:46
Top News/ Furnizoi Rusinë me raketa balistike!? Irani mohon akuzat: Nuk duam të nxisim luftën
24/02 13:33
Top News/ ‘Një balonë e vogël’ në qiejt e SHBA-së / Ushtria amerikane ngre avionët luftarakë
24/02 13:22
Top News/ Perëndimi ‘zbarkon’ në Kiev / Mbështetje për Ukrainën në përvjetorin e dytë të luftës
24/02 13:22
Top Channel/Ukraina, dy vjet luftë: Sot përvjetori- ndihma e bllokuar, por ukrainasit nuk dorëzohen!
24/02 12:41
Top News/ Asgjë e re nga fronti i lindjes…! 2 vjet luftë në Ukrainë, e fundi s’shihet në horizont
24/02 12:35
Top Channel/ Balonë “spiune” në SHBA: “Ka hyrë në hapësirën ajrore”, përgatitet ushtria!
24/02 12:09
Top Channel/ Mbështetje me kusht: Hungaria, ujdi bombarduesish me Suedinë para votës për NATO-n!
24/02 12:07