Top Channel/ Duhet pasaportë vaksinimi për turistët që vijnë në Shqipëri? Ja si përgjigjet Rama
05/05/2021 11:33

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar se Shqipëria nuk do të vendosë asnjë kusht apo pengesë për ata që duan të vijnë në Shqipëri për sezon turistik. Pra çdo turist që do të dojë të kalojë pushimet në vendin tonë, nuk është e domosdoshme pasaporta e vaksinimit. Rama theksoi se po ndjek procesin e prenotimeve duke thënë se po rriten kërkesat vazhdimisht. Rama: Shqipëria nuk do të vendosë një kusht apo asnjë pengesë për të gjithë ata që duan të vijnë në Shqipëri për një sezon turistik që siç e kam thënë më parë, duhet të jetë një sezon shumë më i lehtë se sa i shkuari dhe me shumë kënaqësi po ndjek të gjithë procesin e prenotimeve dhe kërkesave që rriten vazhdimisht nga vendet e tjera për të kaluar pushimet në Shqipëri. Ne jemi sot në një pozicion të admirueshëm nga pikëpamja epidemiologjike, e vaksinave të bëra. Do vazhdojmë me ritëm të lartë me vaksinimin. Objektivi është 1 milion, puna vazhdon intensivisht që Shqipëria të çlirohet nga ky makth i gjatë. Kapaciteti kryesor që ka të bëjë me turizmin, të përdoret sa më shumë këtë vit dhe më pas totalisht vitin e ardhshëm dhe në vijim.

Top Channel/Prioritetet e Shqipërisë në OKB,çështjet që përballin anëtarët e Këshillit të Sigurimit
13/06 02:11
Top Channel/ Kongresi i PS, Rama tregon strategjinë. Ruçi jep dorëheqjen nga çdo funksion politik
13/06 02:09
Top Channel/ Ministrja Xhaçka voton në Asamblenë e Përgjithshme të OKB
11/06 16:50
Top News – Kongresi i jashtëzakonshëm i PS/ Balla-do vendosë piketat për mandatin e tretë
11/06 16:19
Top Channel/ A do dekretojë Meta qeverinë Rama 3? Presidenti reagon kundër Kuvendit aktual
11/06 15:17
Top Channel/ PS, Kongres për mandatin e tretë/ Balla i sigurt për bashkëpunim me PD në shtator
11/06 15:14
Top Channel/ Do e njohë vendimin e Gjykatës Kushtetuese nëse voton shkarkimin? Ja përgjigja e Metës
11/06 14:30
Top Channel/ Balla jep detaje për Asamblenë:Për socialistët është festë! Ç’pritet të miratohet nesër
11/06 12:26
Top Channel/ BE ofron 30 miliardë euro Ballkanit. Varhelyi: Në qershor vendimi për Shqipërinë
10/06 15:11
Top Channel/ Karta e gjelbër të njihet nga BE! Kërkesa e Ramës për komisionarin për zgjerimin e BE
10/06 15:10
Top Channel/ Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor, Rama pret të gjithë liderët e rajonit
10/06 12:52
Top News – Kryeministrja e Serbisë/ Brnabiç takohet me Ramën para samitit: Pa koment
10/06 12:35
Top News – Presidenti i Malit të Zi/ Milo Gjukanoviç me Ramën për Samitin Ballkanik:Pa koment
10/06 12:34
Top News – Rama takon Albin Kurtin/ Para nisjes së samitit të ballkanit: Pa koment
10/06 12:33
Top News – Rama takohet me Zaev/ Në nisje të samitit të liderve të ballkanit: Pa koment
10/06 12:32
Top Channel/ Samiti i Ballkanit Perëndimor në Tiranë, me liderët e rajonit e komisioneri Varhely
10/06 12:28
Top News -Votoi për shkarkimin e presidentit/Tedi Blushi publikon foton e deputetit me euro në ballë
10/06 12:02
Top News – Samiti i liderëve të Ballkanit/ Kryeministri Rama me homologun e Bosnjë-Hercegovinës
10/06 11:31
Top News – Komisioneri i Zgjerimit Varhelyi/ Takon kryeministrin Rama para samitit
10/06 11:30
Top Channel/ Rama hap Samitin e Krerëve të BP: Shenjë e vullnetit për zbatimin e planit të BE
10/06 11:29