Top Channel/ Disa viktima nga shembja e ndërtesës tre-katëshe në qytetin bregdetar francez
07/12/2021 22:49

Punonjësit e shpëtimit vazhdonin sot kërkimin e të mbijetuarve në qytetin francez Sanary-sur-Mer, ku një ndërtesë banimi tre-katëshe u shemb mbrëmë papritur. Një burrë u vra dhe dy të tjerë janë të zhdukur pas shembjes tragjike e cila dyshohet se ka ardhur nga një shpërthim gazi. Një grua, një foshnje dhe tre persona të tjerë u plagosën në shpërthimin që u dëgjua më shumë se tetë kilometra larg në qytetin mesdhetar. "Ishte si një shpërthim bombe, një zhurmë shurdhuese," tha një dëshmitare banore e zonës. Ndërsa drejtori i aurtoritetit rajonal Houda Vernet, tha për rrjetin AFP se me shumë gjasa viktima i konfirmuar, është babai i fëmijës së plagosur. Autoritetet shtuan se dy njerëzit ende të humbur janë “një nënë dhe një grua e moshuar”, që jetonin në katin e poshtëm të ndërtesës. "Deri tani nuk kemi gjetur shenja jete nga rrënojat por dhe beben kur e shpëtuan nuk e kishim dëgjuar," tha koloneli i shërbimit të zjarrfikësve Eric Grohin. "Duhet të punojmë me kujdes, të avancojmë haq pas hapi për të arritur te të mbijetuarit ose viktimat”, shtoi ai.

Top Channel/ Greqia blen 6 avionë luftarak, janë porositur 24 avionë me vlerë 3,3 miliardë euro
20/01 02:22
Top Channel/ Zjarrfikësit luftojnë flakët pas shpërthimit të pashpjeguar në gazsjellësin në Turqi
19/01 23:13
Top Channel/ Zjarrfikës në shtëpinë e kujdesit në Spanjë ku flakët kanë gjashtë të vdekur
19/01 23:11
Top Channel/ Ish lideri i Ukrainës, Poroshenko flet për mbështetësit para vendimit të gjykatës
19/01 23:10
Top Channel/ Rezorti i skive ku aktori francez vdiq në aksidentin fatal
19/01 23:07
Top News-Përmbytet kampi i shqiptarëve në Francë/Nuk ka viktima, por gjendja është alarmante
19/01 22:45
Top Channel/ Blinken shkon në Ukrainë/ Sekretari amerikan i shtetit bisedime për krizën
19/01 19:58
Top Channel/ Macron kthen sytë nga Ballkani: T’i ofrojmë perspektivë të sinqertë anëtarësimi
19/01 19:55
Top News- Rusia rrethon Ukrainën / Sa trupa janë vendosur në kufijtë e Europës
19/01 19:11
Top News- E para në Europë…!/Britania nuk do kërkojë më pasaportën e vaksinimit!
19/01 18:28
Top News-Kur Vladimir Putin e donte NATO…!/Si u afrua Perëndimi me Rusinë pas Luftës së Kosovës
19/01 16:54
Top News- Pas vendosjes së trupave ruse në kufi/Vendi i BE në alarm për situatën në Europën Lindore
19/01 16:35
Top News-Vrasës me pagesë dhe trafikantë/12 Kriminelët e kërkuar në Britani fshihen në Spanjë
19/01 14:58
Top News – Ukraina-Pushtimi rus i afërt! / Moska ka përfunduar grumbullimin e trupave në kufi
19/01 14:45
Top News – Fton Rusinë në rrugën paqësore… / ’Diplomacia lëvizëse’ e Blinken, pas Kievit në Berlin
19/01 14:38
Top News – Sa 500 bomba bërthamore…! / NASA përllogarit fuqinë e vullkanit në Tonga
19/01 14:37
Top News – Turqi, qielli bëhet i kuq / Shpërthim në gazsjellës, çmimet e naftës në qiell
19/01 14:26
Top News-OKB, ofertë pune për ish kancelaren /Merkel do kryesojë komitetin e pronave publike globale
19/01 14:19
Top News – Atentatet e dështuara në mes të Romës/ Në shënjestër shqiptari i shesheve të kokainës
19/01 12:59
Top News – Bie borë në Sahara…! / Fenomeni i rrallë në shkretëtirë, dunat zbardhen
19/01 12:50