Top Channel/ “Dimri i madh” i Boris Johnson: Nga “hero” i Brexit, në “njeriun e krizave”
03/10/2021 10:40

Teksa partia e tij konservatore mban kongresin e saj të 2021-shit, Boris Johnson kalon mes besnikëve të tij me një sërë krizash mbi shpatulla, duke nisur nga ajo e karburanteve që ka bllokuar rrugët e deri tek rritja e cmimeve të energjisë për shkak të furnizimit të tkurrur me gaz. Ka po kështu shqetësime serioze se Mbretëria e Bashkuar do të përballet me mungesa ushqimesh me afrimin e Krishtlindjeve, pjesërisht kjo edhe për shkak të mungesës së punëtorëve sezonalë, ndersa raftet e supermarketeve që tani janë boshatisur në disa zona, thotë CNN. herën e fundit që Johnson mori pjesë në një kongres të partisë së tij ishte kur shihej si një lider i fuqishëm e konsiderohej heroi me misionin të conte deri në fund projektin e Brexitit, i cili e kishte lënë vendin të paralizuar që prej 2016-tës. Që prej atëherë, Johnson fitoi një shumicë parlamentare, imponoi një variant edhe më të ashpër të shkëputjes nga sa ishte menduar, u përball me skandale të shumta për mënyrën e menaxhimit të pandemisë së koronavirusit dhe është kritikuar ashpër edhe nga ish mbështetës që tani e vënë seriozisht në pikëpyetje zotësinë e tij. Shumë janë të bindur se ngërcet e deritanishme mund të ishin shmangur, nëse kryeministri dhe qeveria e tij do t`i kishin parashikuar atehere kur duhej e do t`i lajmëronin njerëzit në kohë.

Top Channel/ Fshati indonezian mbulohet nga hiri i zi i vullkanit Semeru
06/12 21:35
Top Channel/ Papa thotë se kryepeshkopi francez dha dorëheqje prej “dëmtimit të reputacionit”
06/12 21:34
Top Channel/ Partia gjermane E Gjelbër aprovon marrëveshjen e koalicionit, prezanton ministrat
06/12 21:33
Top Channel/ Francezi ecën në litar i patrembur mes dy kodrave të Rio de Janeiro
06/12 21:32
Top News- Kush goditet nga strategjia Biden…!/Informacion edhe nga inteligjenca amerikane
06/12 20:06
Top News – Europol, raport për shqiptarët/ Më të fortë se mafiozët nga Ekuadori e Brazili
06/12 20:03
Top News- Lufta do të vijë në Evropë/Alarmi i ish-kryeministrit për tensionet në Ukrainë
06/12 19:47
Top Channel/ Betohet kancelari i tretë në tre muaj në Austri, shkak korrupsioni e covid
06/12 19:35
Top News- Ukraina do mbrohet ushtarakisht / Kievi i tregon Rusisë armatimet amerikane
06/12 19:32
Top news- Qeveria post-Merkel / Gjermania prezanton ministrat e rinj
06/12 19:18
Top News-Bunkeri sekret i Winston Churchill / Zbulohet ‘baza’ gjatë Luftës së dytë Botërore
06/12 18:50
Top Channel/Miku i shqiptarëve, deputetët serbë nuk ngrihen në këmbë për Bob Dole!
06/12 18:06
Top News – Kokaina nga Kolumbia në Ballkan/ Nga ‘Marcos’ e ‘Soldado’ te ‘Tito’ e ‘Chiquito’
06/12 17:42
Top Channel/Shokon kongresmeni amerikan, pozon me armë me familjen: “Babagjysh, na sill municione”!
06/12 15:52
Top Channel/Tmerron krijuesja e vaksinës: Do vijë një pandemi e re, më e tmerrshme!
06/12 15:51
Top Channel/”Më shau nënën”, detaje të reja nga vrasja në Greqi- fëmijët në dhomën ngjitur!
06/12 15:51
Top Channel/Hidhet në miting mbi kandidatin francez, i ndrydh kyçin e dorës Zemmourit!
06/12 15:50
Top News- Shtëpia më e shtrenjtë ne botë/ Me vlerë 270 mln Euro, i takon pronarit të Newcastle
06/12 15:33
Top News – Kremlini, Ukraina dhe NATO… / Në qendër të bisedës mes Biden dhe Putin
06/12 15:32
Top Channel/SHBA, “dorë të fortë” për negociatat, Escobar i dërgon sinjale BE-së!
06/12 15:29