Top Channel/ Demonstratë në Romë kundër pasaportës së detyruar të vaksinës
24/07/2021 21:04

Mijëra njerëz ishin mbledhur sot në kryeqytetin italian Rome duke brohoritur kundër planeve për pajisjen e të qytetarëve me “kartën e gjelbër” të Covid-19, e cila do të jetë e detyruar që qytetarët të hyjnë në bare, restorante, pishina publike, ambjente sportive, muzeume, teatro dhe ambjente të tjera. Demonstrata kundër rregullave të reja janë planifikuar tashmë në më shumë se 80 qytete të Italisë, duke nisur nga dita e sotme. Protesta vjen pas mitingut madhor 'No Paura Day' (Dita e jo-frikës) një ditë më parë në Torino, ku mijëra njerëz protestuan kundër kryeministrit teknokrat Mario Draghi që prezantoi kufizimet e reja të “kartës së gjelbër”. Deri tani Italia përdorte dokumentin 'certificazione verde' (çertifikim i gjelbër) që kërkohej për udhëtim ndërkombëtar në Evropë dhe për hyrje në shtëpitë e të moshuarve, eventet me shumë njerëz, ndeshjet e futbollit apo dasma.

Top Channel/ Vdes lideri i rebelëve ELN në Kolumbi pas sulmit të ushtrisë
28/09 20:24
Top Channel/ Korea e Jugut lëshon nëndetësen raketore të prodhuar në vend, pas kërcënimeve
28/09 20:23
Top Channel/ Kreu i OBSH kërkon ndjesë për abuzimet sistematike seksuale në Kongo
28/09 20:21
Top News-La pas rolet mbretërore/ Meghan Markle heq dorë edhe nga Britania
28/09 18:47
Top News/ Frikë për atentat/Kryeministri holandez kërcënohet nga mafia
28/09 18:09
Top News-‘Më zeruan llogarinë brenda natës…’ /Fatura 1812 paundë, zemërim në rrjet kundër Nusretit
28/09 17:18
Top News – Llava vazhdon të rrjedhë… / Banorët në Las Palmas mbyllen në shtëpi
28/09 17:04
Top News – Të bllokuar 1200 metra nën tokë / Garë me kohën në Kanada për shpëtimin e minatorëve
28/09 17:00
Top News-Pas një ‘lum’ kritikash/Facebook pezullon versionin e ‘Instagram’ për fëmijë
28/09 16:29
Top Channel/Serbët duan “luftë”? Refuzojnë ofertën e KFOR-it, Sveçla: Njësitë speciale nuk largohen!
28/09 16:11
Top Channel/Scholz apo Lachet kancelari i ri? Cili do të jetë pasardhësi i kancelares Merkel?
28/09 15:50
Top Channel/ Nis “gjuetia” e gjykatëseve afgane: Vrasësit, në gjurmët e femrave që i burgosën!
28/09 15:30
Top Channel/ Gjendet “super arma” e Hitlerit: “E fshehur” në një fushë në Angli!
28/09 15:29
Top Channel/ 5 miliardë USD, Greqia blen “bishat” franceze të detit- pakt me Parisin “kundër turkut”
28/09 15:08
Top Channel/ Vuçiç falenderon protestuesit në kufi, por si e pësojnë serbët- “ia bëjnë vetes”!!!
28/09 14:49
Top Channel/ BE përplaset me SHBA-në për situatën në veri, eurodeputetët mblidhen për Kosovën!
28/09 14:19
Top Channel/ Analisti serb e pranon : “Në Jarinjë, dora e Rusisë”!
28/09 14:15
Top News – E mbuluar nga pluhuri… / Kaseta e padëgjuar e John Lennon del në shitje
28/09 12:55
Top News – Kina pa energji elektrike / 17 provinca dhe rajone në vështirësi
28/09 12:54
Top News – Të nisur drejt SHBA-së / Vazhdon kalvari i emigrantëve
28/09 12:53