Top Channel/ Covid po i merr jetën foshnjeve dhe shtatzënave në Kosovë! Ndërron jetë fëmija 3-javësh
05/09/2021 13:03

Një foshnje vetëm 3-javëshe ka ndërruar jetë në Kosovë, pas infektimit me Covid 19. Ngjarja e rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme dhe është konfirmuar nga drejtoresha e Neonatologjisë Dr. Hajrije Ismaili, raportojnë mediet kosovare. “Fëmija, i konfirmuar me Covid 19 ishte në gjendje të kritike. Ka pasur pneumoni të rëndë, vazhdimisht ka qenë në intubim si pasojë e infeksionit të rëndë në mushkëri”, deklaroi Ismaili.

Top News – Voton Presidentja Osmani / Thirrje qytetarëve të Kosovës të marrin pjesë
17/10 11:38
Top News-Haradinaj voton me bashkëshorten / ’Mos e lini votën në shtëpi’
17/10 11:29
Top News-Voton kandidati i VV për Prishtinën /Sot, ditë e mirë për demokracinë
17/10 11:27
Top News-Top News-Voton Abdixhiku / ’Sot është festë, qytetarët vendosin për të ardhmen’
17/10 11:27
Top Channel/ Voton Arben Vitia: Sot është ditë e rëndësishme
17/10 11:23
Top Channel/ Voton kandidati i PDK për kryetar të Prishtinës: Pres me padurim rezultatin
17/10 11:22
Top Channel/ Haradinaj: Dilni votoni, mos e leni votën në shtëpi
17/10 11:20
Top Channel/ Memli Krasniqi: Zgjedhjet lokale janë për qytetarët
17/10 11:19
Top Channel/ Abdixhiku: Sot është festë, vendimmarrja u kthehet qytetarëve
17/10 11:17
Top Channel/ Voton Kurti, zotohet se do të punojë në fuqizimin e komunave
17/10 11:11
Top Channel/ Protesta, Kurti: Ka ekstremistë që nuk e pranojnë realitetin, inkurajohen nga Beogradi
16/10 22:41
Top Channel/Rrjeti kontrabandës nga Kosova/ Dogana Kosovës: Fillesat e aksionit erdhën nga vend i BE
16/10 19:42
Top Channel/ Përplasje Kosovë-Serbi në OKB,Osmani: Gjunjëzohuni para viktimave të luftës
16/10 05:31
Top News- Dita e fundit e fushatës/Kosova dhe Maqedonia mbajnë zgjedhjet lokale
15/10 18:38
Top News- ‘Der Standard’ sulmon ashpër BE/Borrell ia shkruan Serbia postimet për Kosovën
15/10 15:55
Top News-‘Duam një bazë të përhershme’.Kosova thirrje SHBA-së për trupa ushtarake shtesë
15/10 15:42
Top Channel/ Kosova thirrje SHBA-së: “Krijoni këtu një bazë të përhershme ushtarake”!
15/10 13:49
Top News – Kosova në zgjedhje… / Pafundësi premtimesh në fushatë elektorale
15/10 12:19
Top Channel/ Nacionalistët serbë nisen drejt Kosovës, por u del huq!
15/10 11:40
Top Channel/ Borell kundër Kosovës/ Deklarata e shefit të diplomacisë së BE cilësohet paradoksale
14/10 19:53