Top Channel/ Çdo ditë 20 shtrime në spital! Pjesa më e madhe të pavaksinuar, gjysma të rinj
25/10/2021 19:48

Autoambulancat po shtohen në oborrin e spitalit Infektiv, ku sipas mjekëve të urgjencës, paraqiten çdo ditë mesatarisht 20 pacientë. Pjesa më e madhe e pacientëve nuk janë vaksinuar, por ka nga ata që kane bërë vaksinën si dhe nuk mungojnë rastet që e kanë kaluar Covid-in. Shqetësues është fakti se tanimë pothuajse gjysma e pacientëve që shtrohen janë mosha të reja te të cilët ka pasur edhe humbje jete. Në spitalin Covid 1 janë dhe dy gra që sapo kanë sjellë në jetë foshnjat e tyre dhe po kalojnë Covid-in në gjendje të rëndë shëndetësore. Me uljen e temperaturave, situata e koronavirusit ka nisur të përkeqësohet, përveç numrit të lartë të të shtruarve në spital, një numër më i madh pacientësh trajtohen me oksigjen në shtëpi.

Top Channel/ Akademia e çiklizmit/ Përurohet qendra e re në Parkun e liqenit në Tiranë
01/06 19:53
Top Channel/ Albanologjia tek Akademia e Shkencave/ Gjinushi: Lehtëson punën shkencore
01/06 19:51
Top Channel/ Fshati i harruar! Në Qatrom të rinjtë i ikën baltës, të moshuarit shesin bagëtitë
01/06 19:48
Top Channel/ Breshëri lë fshatin pa pjeshkë/ Peqin, dhjetëra hektarë me pemë frutore u shkatërruan
01/06 19:47
Top Channel/ Gjyqi i inceneratorëve/ Vijon gjykimi për dosjen e Elbasanit
01/06 19:44
Top News – Albanologjia te Shkencat / Vendimi i qeverisë përçan studiuesit
01/06 19:41
Top News – Si e mbron NATO Kosovën!/ Përbërja dhe kompetencat e misionit të KFOR-it
01/06 19:26
Top News – A do të rriten trupat në Bondsteel/ Blinken tregon planin e forcave amerikane
01/06 19:25
Top Channel/ Situata në veri të Kosovës, Novak: Të ulen tensionet, jam e shqetësuar për ngjarjet
01/06 19:25
Top News – Osmani nuk takohet me Vuçiç!/ Serbia pranon dështimin e bisedimeve në Moldavi
01/06 19:25
Top News – SHBA nuk e bind dot Kurtin!/ Ambasadori kërkon largimin e policisë nga Veriu
01/06 19:24
Top News – Zelensky u drejtohet liderëve europianë: Unitet ndaj agresionit rus, zgjeroni NATO-n
01/06 18:52
Top News – Rama takon Zelensky-n / Presidenti ukrainas e falenderon për mbështetjen
01/06 18:51
Top News – Audio-përgjimi, Trump pranon se ka ende informacione të klasifikuara
01/06 18:51
Top Channel/ Megaoperacioni antidrogë me dron, asgjësohen 2583 bimë kanabis
01/06 18:33
Top Channel/ Makina përfundon në kanal, shpëtojnë mrekullisht në Lushnje
01/06 18:19
Top Channel/ Beleri në burg, Greqia e shqetësuar: Vendimi kundër shtetit ligjor!
01/06 18:18
Top Channel/ Me shpejtësi skëterrë, policia bën namin me gjoba në Lezhë, ndëshkohen 228 shoferë
01/06 18:13
Top Channel/ Krujë, arrestohet fermeri i kanabisit, e mbolli në oborrin e shtëpisë
01/06 18:12
Top Channel/ Policia në luftë me kanabisin për “Alpe të Pastra”, asgjësohen 1030 bimë kanabisi
01/06 18:12