Top Channel/ Çdo ditë 20 shtrime në spital! Pjesa më e madhe të pavaksinuar, gjysma të rinj
25/10/2021 19:48

Autoambulancat po shtohen në oborrin e spitalit Infektiv, ku sipas mjekëve të urgjencës, paraqiten çdo ditë mesatarisht 20 pacientë. Pjesa më e madhe e pacientëve nuk janë vaksinuar, por ka nga ata që kane bërë vaksinën si dhe nuk mungojnë rastet që e kanë kaluar Covid-in. Shqetësues është fakti se tanimë pothuajse gjysma e pacientëve që shtrohen janë mosha të reja te të cilët ka pasur edhe humbje jete. Në spitalin Covid 1 janë dhe dy gra që sapo kanë sjellë në jetë foshnjat e tyre dhe po kalojnë Covid-in në gjendje të rëndë shëndetësore. Me uljen e temperaturave, situata e koronavirusit ka nisur të përkeqësohet, përveç numrit të lartë të të shtruarve në spital, një numër më i madh pacientësh trajtohen me oksigjen në shtëpi.

Top News/ ‘Dron edukues’ në rrugët e Shqipërisë/ Në shënjestrën e rrugores edhe këmbësorët
23/07 15:23
Top Channel/ Vapa shton helmimet/ Çdo ditë rreth 50 persona kërkojnë ndihmë në urgjencën e spitalit
23/07 15:18
Top Channel/ Dritan Dajti nga qelia me videokonferencë, kërkon lirinë në seancën gjyqësore
23/07 15:01
Top Channel/ Përplasen dy fëmijë në vijat e bardha në Vlorë! Shoferi një 75-vjeçar
23/07 15:00
Top News/ Nis seanca ndaj Dritan Dajtit, kërkon verifikimin e përfundimit të dënimit me 25 vite burg
23/07 14:26
Top News/ Respektimi i sinjalistikës rrugore, ‘dron edukues’ kudo nëpër qytet
23/07 14:25
Top News/ Mashtrimi me projektet amerikane/ Ambasada e SHBA-së përgëzon autoritetet shqiptare
23/07 13:33
Top Channel/ E thërret te makina dhe e qëllon, momenti kur 70-vjeçari plagoset me armë në Durrës
23/07 13:20
Top Channel/ Po digjte kashtën e grurit, por merr flakë vetë, i moshuari ndërron jetë në spital
23/07 12:45
Top Channel/ Plagosen tre të rinjtë në Tiranë, po shikonin një armë pa leje gjatë festës familjare
23/07 12:38
Top Channel/ Policia dhe ambasada amerikane tregojnë kush qëndron pas skemës së mashtrimit
23/07 12:34
Top Channel/ SPAK “kap” një ish-kryebashkiak, Hristo dhe 4 ish zyrtarë bënin tendera fiktivë
23/07 12:33
Top Channel/ Verë dhe Portokalle/ Trupa e aktorëve të Portokalli ishte në qytetin e Lushnjes
23/07 12:30
Top News/ 21 vatra zjarri në një ditë/ Humb jetën nga flakët i moshuari në Mat
23/07 12:14
Top Channel/ Festa në Tiranë për pak kthehet në tragjedi, plagosen me armë motra dhe dy vëllezërit
23/07 12:02
Top News/ ‘Daily Mail’ promovon turizmin/ 300 ditë diell në plazhet e kristalta të Shqipërisë
23/07 11:23
Top News/ ‘Nuk flasin në emrin tonë’. Si e denoncoi Ambasada e SHBA skemën e mashtrimit
23/07 11:08
Top News/ Një 20-vjeçar nga Devolli mashtroi Ministrinë e Arsimit me projektet në emër të SHBA
23/07 11:03
Top News/ Festa në prag tragjedie/ Tre të plagosur, autori qëlloi aksidentalisht me armë
23/07 09:58
Top News/ 878 mijë mjete në qarkullim/ Shqiptarët drejtohen tek makinat elektrike
23/07 09:49