Top Channel/ “Bombë uji” në Romë përmbyten rrugët, mediat: pamje “apokalipike”!
09/06/2021 15:14

Rrugë në kthyera në lumenj e sheshe të shndërruara në liqene: një bombë ujë u përplas brenda pak orësh në Romë, thonë mediat vendase, duke bërë që rrjetet sociale të mbushen me pamje apokaliptike. Foto e filmime mbërrinin nga cdo cep i qytetit, nga qendra në periferi, dhe polemikat nuk vonuan në shpërthenin. Janë pikërisht ato pamje të cilat kryebashkiakja Virginia Raggi i kritikonte kur ishte në opozitë, thotë La Repubblica. “ Po vazhduam kështu, do të bëhemi si Venecia”, ishte batuta e kandidatit demokrat për zgjedhjet lokale të 20 qershorit, Roberto Gualtieri, teksa nga Raggi kerkohen veprime konkrete. Lideri i Liegës, Matteo Salvini shprehu në Facebook të gjithë solidaritetin e tij me qytetarët e Romës. Situata e krijuar coi në përmbytjen e një cerdheje, ku u desh ndërhyrja e skuadrave zjarrfikëse për të ndihmuar 40 fëmijë dhe 6 të rritur që e kishin të pamundur të dilnin vete prej andej. Një tjetër kandidat për kryebashkiak, lideri i lëvizjes Azione, Carlo Calenda shkroi në rrjetet sociale: Romë, sot bie shi, nesër bëni gati gomonet”!

Top Channel/ Astrazeneca e pranuar në 119 shtete, Sinovac përdoret në 30 vende
25/07 20:27
Top News-Nuk e mori seriozisht koronavirusin/Ndërron jetë amerikani që refuzoi të vaksinohej
25/07 19:59
Top News – Tajfuni godet Kinën Lindore/Vetëm pak ditë pas kaosit nga përmbytjet
25/07 18:55
Top News – Francezët vërsulën në protestë/Kundër vendimit për certifikatën e vaksinimit
25/07 18:55
Top News – ‘Joe Biden i paaftë për punë’/ Ish-mjeku i shtëpisë të bardhë deklarat të forta
25/07 17:36
Top News-Rikthehen përmbytjet në Belgjikë/ Autoritetet belge paralajmërojnë mot të keq
25/07 12:49
Top News – Serial killeri i lojërave flirtuese/Fotot provokuese të viktimave e daljet televizive
25/07 11:58
Top News-Rrëshqitje dheu në Indi/ Rritet bilanci, shkon në 136 numri i viktimave
25/07 11:04
Top News – Zjarre masive në Californi/ Digjen sipërfaqë të mëdha toke dhe shumë banesa
25/07 11:04
Top News – Varianti Delta në Australi/ Masat kufizuese, qytetarët ngrihen në protestë
25/07 11:03
Top Channel/ Shkëndija zjarri në bord, me një lëvizje fotografi shpëton avionin!
25/07 10:22
Top Channel/ Laguna në Argjentinë bëhet rozë për një arsye “të tmerrshme”!
25/07 09:22
Top Channel/ Las Vegasi “ndalon” barin: “Po na merr ujin, hiqeni”!
25/07 09:21
Top Channel/ Demonstratë në Romë kundër pasaportës së detyruar të vaksinës
24/07 21:04
Top Channel/ Përpjekje ajrore kundër zjarreve masive në Nevada, SHBA
24/07 21:04
Top Channel/ Përleshje dramatike në Paris kundër pasaportës së vaksinës
24/07 21:03
Top Channel/ Rusia dërgon 88 ton ndihma për Kubën me urdhër të Putin
24/07 21:02
Top News – Temperatura ndëshkuese… SHBA para një tjetër vale të nxehti
24/07 17:43
Top News – Miku i mirë në ditë të vështirë/ Rusia ndihmon Kubën pas protestave antiqeveritare
24/07 17:15
Top News – Rrufetë pas përvëlimit/ Shi, breshër dhe erë e fortë në Britani
24/07 17:14