Top Channel/ Bill Gates i dalin “të palarat”, përse e larguan nga këshilli drejtues
17/05/2021 14:28

Pas lajmit të divorcit të Bill Gates nga e shoqja Melinda dolën në dritë shumë fakte të reja të panjohura mbi themeluesin e Microsoftit. “Wall Streert Journal” shkruan se multimiliarderi pati një marrëdhënie me njërën prej të punësuarve të tij në kompani, dhe sapo ishte marrë vesh ky fakt, këshilli drejtues i kompanisë kishte kërkuar dorëheqjen e tij. Mesa duket edhe ish- bashkëshortja e Gates, Melinda ishte në dijeni të propozimeve të “pahijshme”që Billi iu bënte kolegeve të punës. Zërat në shoqëri rrëfenin për një lidhje të miliarderit me njërën prej kolegeve të punës, lidhje kjo që vazhdonte prej 10 vitesh. Po sipas kesaj gazete, ka qenë vetë kjo grua që i ka shkruar këshillit drejtues në lidhje me këtë situatë në 2019, i cili hapi një hetim të brendshëm për ngjarjen në fjalë. Hetimi nuk u cua deri në fund pasi Bill Gates në mars 2020 kërkoi të largohej nga këshilli drejtues drejtues me pretendimin se dëshironte t‘i linte më shumë hapësirë bamirësisë. Vetë zëdhënësja e shtypit e kompanisë ka pohuar faktin që Bill dhe kolegia e tij kishin lidhje, por tha se ajo përfundoi në mënyrë paqësore nga të dyja palët.

Top Channel/ Merr fund epoka e Netanyahu/ Izrael, qeveria e re merr miratimin e parlamentit
13/06 22:21
Top News – Rusi – SHBA, shkëmbimi i hakerave/ Putin-na dorëzoni tuajët, ju japim tanët
13/06 20:34
Top News – Bashkëshorti ushtronte dhunë/ Angelina Jolie rikthehet tek ish i dashuri i saj
13/06 18:40
Top News – Pushuesit, rreziku nga mbytja/ Roje bregdetare ka me ligj, por jo në det…!
13/06 18:05
Top News – Papa-Mesdheu, varreza e Evropës/ Tragjeditë e ndodhura aty, rëndojnë ndërgjegjet tona
13/06 17:24
Top News – Shpërthim i fuqishëm gazi në Kinë/ Humbin jetën 12 persona, plagosen qindra të tjerë
13/06 11:31
Top Channel/ Trembëdhjetë të plagosur nga të shtënat në Teksas, SHBA
12/06 22:49
Top Channel/ Mbretëresha britanike shijon paradë ushtarake për ditëlindje në kështjellën Windsor
12/06 22:49
Top Channel/ Meksika dhuron 400,000 doza vaksinash AstraZeneca për Belize, Paraguai e Bolivinë
12/06 22:48
Top Channel/ Protestë spektakolare me barka e kanoe në brigjet e samitit G7 ne Britani
12/06 22:47
Top Channel/ ‘Gjiro Classica’ një duo në piano,edicioni i parë në kalanë e Gjirokastrës
12/06 17:40
Top News – Film për Harry-n dhe Meghan/ Rikrijohet skena e aksidentit të princeshës Diana
12/06 17:34
Top News – Rikthim pas 23 vitesh/ Fotoja e parë, nis puna për ‘Sex and the city’
12/06 17:33
Të Pasurit | Miliarderë me zero taksa | Evazioni i ligjshëm i super të pasurve të amerikës| Top News
12/06 17:15
Top Channel/ “Zbutet” Arabia Saudite, lejon Haxhin për 60 mijë besimtarë të vaksinuar!
12/06 16:08
Top Channel/ U gjet me plumb në kokë, kush e nxorri në pritë ish shefin e anti drogës!
12/06 15:43
Top Channel/ Po merr Ballkanin- Biden thirrje krerëve të G7: “ Aleancë kundër Kinës”!
12/06 15:43
Top Channel/ Shqipëria në Këshillin e Sigurimit, cfarë prioritetesh ka në dy vjet?
12/06 15:36
Top News – Samiti tjetër…/ Aktivistët pozojnë si liderët e G7-ës
12/06 14:58
Top News – 16 minuta ovacione/ Lamtumira e shtyrë nga pandemia e balerinës italiane – Pa komnet
12/06 14:57