Top Channel/ Beleri nuk bën betim/ GJKKO hedh poshtë kërkesën për konstituimin në Himarë
26/06/2023 19:41

Dhinisis fredi bekleri nuk do të marrë pjesë në mbledhjen e kërkuar që do të mbahet ditën e martë ora 11. gjzqtarja Atalanta Zeqiraj theksoi se nuk egzistojnë kushtet që ai të lërë qelitë pë të qenë i pranishëm në mbledhje Duke dpoziuar këtë shkresë ku krzebashkiakut të zgjedhur të himarës i kërkohet të paraqitet në stadiumin petro ruci në këtë qytet për tu betuar dhe për të marrë detyrën, avokatët këmbëngulën se gjykata duhet të lëshonte një autorizim të posacëm. dick e tillë ju krku nga mbrotja e Belerit edhe SPAK dhe drejtorisë së burgjeve, por edhe aty ishin refuzuar më herët. Në burg si një i dyshuar për korrupsion në ygjedhje, Beleri thotë se u njoftua në datën 21 qershor për takimin e anëtarëve të këhsillit, që sipas ligjit t vetqeverisjes vendore kanë vendosur si rend dite konstituimin e këshillit, marrjen e detzrës nga Fredi Beleri i shpallur fitues si dhe zgjedhja e përfaqësuesit të këshillit të bashkisë në kërshillin e qarkut. Por me statusin e një të paraburgusori dhe me mandatin e një kryebashkiaku, për Belerin konsiderohet gjyqësisht se ceremonia nuk është nga ato raste që parashikon ligji , që janë një cermeni mortore familjare dhe një provim. megjithëse avokatët thanë nga ana tjetër se , historia e pjesëmarrjes në një mbledhje është prekur në 2015 gjzqësisht, në rastin Mark Frroku, i cili u autorizua të ishte i pranishëm në parlament.

Top Channel/ Berisha, akuza Plarent Ndrecës: Histori prej hajduti si drejtorët e 5D
21/06 23:13
Top Channel/ 4 shtete në “black out”. Reuters: Si u ndërpre energjia në Shqipëri, Mal të Zi…
21/06 23:11
Top Channel/ Nephew në Tiranë: Në fokus rëndësia për të eliminuar pandëshkueshmërinë
21/06 22:28
Top Channel/ Divorci Meta- Kryemadhi, Braho: Në Skrapar kemi një shprehje ‘Hapu dhè e merri brenda’
21/06 21:56
Top News/ Makina merr para motorin dhe futet brenda në lokal, plagosen tre persona
21/06 20:54
Top News/ Aksident i rëndë në Fier/ Automjeti përplas të moshuarin me biçikletë
21/06 20:52
Top Channel/ Zgjedhjet në Universitete! Tonin Gjuraj fiton në Shkodër, në Korçë Lorenc Ekonomi
21/06 19:48
Top Channel/ 8 apartamente dhe llogari bankare! GJKKO konfiskon pasuritë e trafikantit shqiptar
21/06 19:42
Top Channel/ Po kalonte rrugën me biçikletë, i moshuari përplaset nga një makinë në Fier
21/06 19:41
Top Channel/ Mandati i Olta Xhaçkës/ Gjyqi në kushtetuese, demokratët duan t’i djegin muajt e fundit
21/06 19:38
Top News/ Sot dita më e nxehtë, policia jep shishe me ujë për turistët dhe qytetarët
21/06 19:37
Top Channel/ Ndryshime në Qeveri e PS! Spiropali: 3/4 e qeverisë apo Parlamentit mund të mos jetë
21/06 19:34
Top Channel/ Shpërthen bombola e gazit në Vlorë, 62-vjeçarja përfundon në spital
21/06 19:19
Top News/ ‘Metamorfoza’, shtyhet sërish seanca. Gjykata nuk merr vendim pas mungesës së avokatit
21/06 17:26
Top News/ Plumbi i Artë ‘ndan’ të akuzuarit. Gjysma e të arrestuarve kërkojnë gjykim të shkurtuar
21/06 17:24
Top Channel/ Zgjedhjet në universitetin e Durrësit, pjesëmarrje e lartë e studentëve
21/06 17:21
Top Channel/ Skandal në Universitetin e Tiranës! Mediat s’lejohen të hyjnë në qendrat e votimit
21/06 16:52
Top News/ Vrasja e Pjerin Xhuvanit në Elbasan. Apeli mbyll dëgjesat e palëve, më 1 korrik jep vendim
21/06 16:49
Top News/ Si u abuzua me fondet IPARD në Shqipëri/ OLAF zbardh skemën dhe çon dosjen në prokurori
21/06 16:46
Top News/ Defekt i rëndë në sistem. Mbingarkesa lë pa energji vendin dhe rajonin
21/06 15:56