Top Channel/Anglia “hyn ushtarakisht” në Ballkan, Johnson: S`do lejojmë ta “marrë” Putini!
30/06/2022 16:09

Pas daljes nga BE-ja, Britania e Madhe po kërkon gjithmonë e më shumë të shfaqet si aktor i fuqishëm në skenën ndrkombëtare. E në radarin e Londrës nuk është vetëm Ukraina qëe prej nisjes së pushtimit rus, por edhe Ballkani. qeveria britanike njoftoi se do të nisë ekspertë ushtarakë në Bosnje-Hercegovinë për të kundërshtuar ndikimin rus si dhe “për të forcuar misionin e NATO-s, dhe për të promovuar stabilitetin dhe sigurinë”.

Top Channel/ Vizita e Mbretit Charles në Francë, propozon paktin për të luftuar urgjencën klimatike
21/09 23:40
Top Channel/ Pasojat e përmbytjeve katastrofike në Libi, të paktën 43 mijë të zhvendosur
21/09 22:16
Top Channel/ “Bild” jehonë fjalimit të Ramës: I vuri frenat ankesave të Rusisë para gjithë botës
21/09 22:06
Top News – Netanjahu kërkon afrim me sauditët / Fut ndërmjetëse SHBA, por Riadi ka një kusht
21/09 20:50
Top News – Vrau me grusht rivalin për pazare droge / Dënohet me burg shqiptari në Britaninë e Madhe
21/09 20:49
Top News – Detaje nga dosja spanjolle / Shqiptarët punësuan kinezë për pastrimin e 65 mln eurove
21/09 20:48
Top News – Rusia kapitulloi në Nagorno Karabakh përballë Azerbajxhanit
21/09 20:25
Top News- Dorëhiqet manjati rrjetit televiziv Fox/ Njeriu që sfidoi mediet më të mëdha amerikane
21/09 20:19
Top News – Zelenksi vizitë në Kapitol, takime private me demokratë e republikanë
21/09 19:35
Top News – Republikanët, skeptikë për kundërofensivën / Zelenski në Kongresin amerikan
21/09 19:33
Top Channel/ Breshëri sulmesh në Ukrainë, shënohen viktima! Pamjet e rënda bëjnë xhiron e rrjetit
21/09 19:31
Top Channel/ Zelensky e Scholz marrin çmim në OKB, nderohen me “Global Citizen Award”
21/09 19:23
Top Channel/ Rusia “hakmarrëse” ndaj perëndimit, ndalon eksportin e naftës dhe benzinës
21/09 18:52
Top News – Belgjika gati të dërgojë super-avionët luftarakë F-16 në Ukrainë
21/09 17:55
Top News- Zbulohet banda shqiptare në Spanjë /65 mln euro transferta për të pastruar paratë e drogës
21/09 16:05
Top News-Sfidat e energjisë dhe ngrohja e popullatës / BB thirrje Shqipërisë dhe vendeve të rajonit
21/09 15:38
Top News – Vaji i ullirit shndërrohet në mall luksi, supermarketet aplikojnë sisteme kundër vjedhjes
21/09 15:28
Top Channel/ Përplasja me ambasadorin rus, Rama “yll” në TikTok: “Shpërthen” platforma e videove!
21/09 15:14
Top News – Zelenski, takime sekrete në Nju Jork / Me ‘bosat’ e financave për rindërtimin e Ukrainës
21/09 14:43
Top News- Ukraina shkatërron bazën ajrore në Krime/Shërbimi i sigurisë & marina, aksion i suksesshëm
21/09 14:36