Top Channel/ 660 metra e gjatë, hapet për qarkullim ura që lidh Kroacinë me Bosnjen!
01/10/2021 15:30

Ura e Svilaj mbi lumin Sava, pika lidhëse e rrjetit të autostradave mes Republikës së Kroacisë dhe asaj të Bosnje dhe Hercegovinës, është hapur për qarkullimin si pjesë e korridorit 5C që lidh Budapestin-Beli Manastirin-Osijekun-Sarajevën dhe Ploçën.

Top News – Frikë për Papën në Qipro / Arrestohet burri me thikë. Policia: Nuk kishte lidhje
03/12 14:18
Top Channel/ Ballkani, “fushëbetejë” e NATO-s me Rusinë: Kosova e Bosnja rrezikojnë “shpërthimin”
03/12 14:00
Top Channel/ Vuçiçit i bllokojnë fjalimin: I riu shkul kabllot e furgonit të transmetimit!
03/12 13:45
Top Channel/45 viktimat e tragjedisë mbërrijnë në Shkup: Kërkohet hetim ndërkombëtar!
03/12 12:56
Top Channel/ Përgatitet një vaksinë e re, EMA: “Më e butë dhe pa teknologji mRNA!
03/12 12:01
Top Channel/ BE, zonë e kuqe- por në Europë nuk shtohen rastet e Omicron!
03/12 12:00
Top News – Blen 80 avionë ushtarakë Rafale / Emiratet e Bashkuara dhe Franca ‘çimentojnë’ lidhjet
03/12 11:58
Top Channel/ Prag kolapsi: qeveria amerikane shpëton “për fije” nga mbyllja
03/12 11:53
Top Channel/”Luftë po ju afruat Ukrainës”, Blinken paralajmëron hapur Rusinë!
03/12 11:52
Top News – Biden i shpall luftë pandemisë / Plani i ri i SHBA, kufizime të reja për udhëtimet
03/12 11:50
Top News – Duhet në Stacion i ri hapësinor! /NASA jep 415 milionë dollarë, i vjetri del në pension
03/12 11:49
Top Channel/Gjermani e Angli bëhen bashkë për Ballkanin: Do mbrojmë stabilitetin në rajon!
03/12 11:48
Top News – Vrasja në xhirimet e filmit / Flet Alec Baldwin: Nuk ndihem përgjegjës!
03/12 11:47
Top News – Lamtumirë Angela Merkel! / Kancelarja largohet me nderime ushtarake
03/12 11:23
Top News – Diplomaci ose luftë! / Blinken paralajmëron Rusinë: Do të keni pasoja
03/12 11:16
Top News – Shtëpia e Bardhë zyrtarisht në festë / Biden ndez dritat e pemës së krishtlindjes
03/12 11:00
Top News – Kulmi i pandemisë në janar / Franca përgatitet, më e keqja nuk ka ardhur ende
03/12 10:44
Top News – ‘Shpëton’ qeveria amerikane / Kongresi shmang mbylljen në momentet e fundit
03/12 10:40
Top News-Biden, strategji e re për pandeminë/Doza përforcuese për të gjithë amerikanët
02/12 23:20
Top Channel/ Bishti i gjetur i dinosaurit mahnit komunitetin shkencor në Kili
02/12 21:52