Top Channel/ 29 viktima dhe një i plagosur, digjet klubi i natës në Turqi
02/04/2024 21:59

Të paktën 29 persona humbën jetën dhe një tjetër u plagos si pasojë e një zjarri të madh që përfshiu një klub nate në Turqi. Ngjarja ndodhi në bodrumin e një pallati 16-katësh në qytetin e Stambollit. Sipas autoriteteve turke, flakët shpërthyen pak pas mesdite duke përfshirë pothuajse të gjithë godinën. Shumë banorë të pallatit u evakuuan nga ana e forcave zjarrfikëse. Viktimat sipas mediave lokale mendohet se janë punëtor të cilët po merreshin me rinovimin e klubit të natës. Ende nuk dihet identiteti I tyre, ndërsa menjëherë pas ngjarjes u arrestua përgjegjësi I punimeve, menaxheri I lokalit përfshirë dhe tre të tjerë. Sipas kryebashkiakut të sapozgjedhur të Stambollit, Ekrem Imamoglu drejtuesit e biznesit nuk kishin aplikuar për të marrë leje për kryerjen e ndërhyrjeve restauruese. "Nuk ka asnjë kërkesë për një rinovim apo ndërtim në lidhje me vendin dhe pasi ishte dy kate më poshtë nga niveli i tokës" tha ai. Ndërkohë presidenti Erdogan lidhur me këtë ngjarje të rëndë zhvilloi një telefonatë me ministrin e brendshwm, të cilit I kërkoi zbardhjen e plotë të saj. Mendohet se flakët shpërthyen fillimisht në pjesën e skenës e më pas u përhapën me shpejtësi duke përfshirë dhe katet e sipërme të pallatit. Pamjet: AFP

Top News/ ‘Do plasë lufta e tretë botërore nëse…’/ Kryeministri i Ukrainës bën paralajmërimin
18/04 09:19
Top News/ Rusi, banorët e 21 qyteteve e fshatrave braktisin shtëpitë, rrezikohen nga përmbytjet
17/04 23:00
Top Channel/ Nuk ka qetësi mes Izraelit dhe Hezbollahut, vijojnë sulmet, plagosen ushtarët
17/04 22:46
Top Channel/ Pamje apokaliptike në Dubai, nivel i lartë uji në rrugë! Kaos pas bllokimit
17/04 22:45
Top News/ U mbajt e fshehur për një shekull, piktura e rrallë e Gustav Klimt ekspozohet në Vjenë
17/04 22:30
Top News/ Konflikti Azerbajxhan-Armeni, trupat ruse tërhiqen nga Nagorno-Karabakh
17/04 22:30
Top Channel/ Zgjedhje në Kroaci, kryeson partia e kryeministrit Plenkoviç
17/04 22:29
Top News/ Gjashtë shpërthime në pak orë, Indonezia në alarm nga vullkani
17/04 22:05
Top News/ Lindja e Mesme në kolaps, Izraeli gati t’i përgjigjet sulmit të Iranit
17/04 22:04
Top Channel/ Për sa vite mund të qëndrojnë gjallë njerëzit? Shkenca tregon përgjigjen befasuese
17/04 21:31
Top Channel/ Anglia drejt ndalimit të duhanit, kush është lindur pas 1 janari 2009, ‘përjashtohet’
17/04 19:55
Top Channel/ Protestë për rrogat në Greqi, mijëra qytetarë në shesh kundër qeverisë
17/04 19:47
Top Channel/ Tronditëse! Kujdestarja dërgon pensionistin e vdekur për të marrë kredi në bankë
17/04 19:30
Top Channel/ “Më kërcënoi gangsteri që arrestova”! Shtëpia barit fundos ish-policin e Sarandës
17/04 19:14
Top News/ Nga polic në kopshtar kanabisi, Dënohet në Britani me burg 24-vjeçar shqiptar
17/04 18:34
Top Channel/ Përmbytjet pas stuhisë, shiu në Emiratet e Bashkuara Arabe më i madhi në 75 vjet
17/04 17:17
Top Channel/ 14 të vdekur në veri të Ukrainës nga raketat ruse, Zelensky kërkon ndihmë
17/04 15:02
Top News/ Izraeli planifikon hakmarrjen ndaj Iranit/GISHTI NË KËMBËZ! Goditje strategjike, dhimbshme
17/04 15:01
Top News/ Sulmi mbi konsullatë, sulm mbi vendin /Kremlini, thirrje për përmbajtje në Lindjen e Mesme
17/04 14:54
Top News/ A po shkojmë drejt Luftës III Botërore / Ekspertët: Izraeli do hakmarrje, Rusia s’ndalet
17/04 14:43