Top Channel/200 mln lekë për landfillin pa leje/Bashkia Dimal depoziton mbetjet në shkelje të ligjit
25/06/2021 15:13

A ka një leje mjedisore për këtë vendepozitim? Jo, nuk ka një leje mjedisore. Këtu jemi në fushën e mbetjeve ilegale të bashkisë së Dimalit, ish ura vajgurore. Në këtë landfill ilegal grumbullohen 25 ton mbetje urbane në ditë. Për të grumbulluar dhe depozituar plehrat në fshatin Sqepur kompani private nga buxheti i bashkisë merr mbi 200 mln lekë të vjetra në vit. Ky krim mjedisor nëse i referohemi Kodit Penal neni 201 dënohem me gjobë ose 2 vjet heqje lirie. Pamja e Shqipërisë është e tillë, e mbushur me plehra.

Top Channel/ Ahmetaj flet drejtues i qarkut të Vlorës: Politika e PS me bashkinë nuk do të ndryshojë
21/09 20:42
Top Channel/ Simpatizantët e përcjellin me ovacione, Berisha hipën mbi makinë dhe i përshëndet
21/09 20:25
Top Channel/ PS shpenzoi tre herë më shumë se PD. Deklarimet:PS, 1.44 milionë euro.PD, 390 mijë euro
21/09 19:57
Top Channel/ “Qeveria pa program për covid”/ Albana Vokshi: Shëndetësia falas ishte mashtrim
21/09 19:55
Top Channel/ Dy doza vetëm 20% e shqiptarëve/“Në Shqipëri nuk respektohen masat mbrojtëse nga covid”
21/09 19:53
Top Channel/ Vettingu rrëzon prokurorin e Vlorës/ Të shkarkuarit po trajtohen edhe me psikolog
21/09 19:50
Top Channel/ Kapen domate me pesticidin e ndaluar/ U prodhuan në serat e Beratit
21/09 19:43
Top Channel/ Hetim për ndotjen në Elbasan/ Reagimi për tymin që shpërndahet natën nga metalurgjia
21/09 19:40
Top Channel/ Tym i zi nga djegia e plehrave/ Patos, fusha e mbetjeve është në flakë
21/09 19:37
Top News-Tjetër vatër zjarri në Patos/Digjen sipërfaqe me ullinj dhe fusha e mbetjeve
21/09 19:25
Top News – Kërcënonte njerëz dhe i merrte pasurinë/Arrestohet 34 vjeçari që hiqej si ‘i fortë’
21/09 19:24
Top News-Fieri ‘hedh poshtë’ kryeministrin/ Presin Sali Berishën me ‘Rama ik’
21/09 19:00
Top Channel/ Momenti kur Berisha mbërrin në Fier, simpatizantët e presin me thirrjet “Rama ik”
21/09 18:46
Top Channel/ Qindra qytetarë presin në takim Sali Berishën
21/09 18:39
Top Channel/ Baçi shkon në takimin e Berishës: Jam bashkë me anëtarësinë, përkrah forcimin e PD
21/09 18:39
Top News-Shpërthen bombola e gazit në Durrës/2persona të lënduar, dërgohen menjëherë në spital
21/09 18:38
Top News-Vijojnë të rriten shifrat nga Covid/Sërish numër i lartë infektimesh dhe viktimash
21/09 18:29
Top News- Rastësi e çuditshmer/ Tërmet në Tiranë,e njëjta date, e njëjta orë
21/09 17:53
Top News – Manovra, shpejtësi skëterrë në timon…/Policia me ‘dorë të hekurt’, 14 persona në pranga
21/09 17:48
Top Channel/ Prezantohej si shoku i të fortëve dhe kërcënonte qytetarët, arrestohet 34-vjeçari
21/09 17:44