Top Channel/ 11 nxënës humbin jetën gjatë ekskursionit në brigjet e lumit në Indonezi
16/10/2021 20:24

Njëmbëdhejtë studentë janë mbytur dhe dy të tjerë janë në gjendje kritike pas një aksidenti te rende në nje aktivitet shoqeror prane një lumi në Indonezi Rreth 150 të rinj anëtarë të grupeve jashtë-shkollore islamike, të moshave nga 13 deri 15 vjeç po ecnin përgjatë lumit Cileulur duke pastruar brigjet e tij. Sipas raportimeve, një grup prej 21 nxënësish kishin tentuar të kalojnë në anën tjetër. Vendasit arritën të shpëtojnë dhjetë nga nxënësit, thotë banori i zonës Supriono, i cili ashtu si shumë indoneziane ka vetme një emër. Autoritetet thanës e po hetojnë shkaqet e incidentit të rëndë. Studentët kishin kryer ekskursionin e tyre megjithë paralajmërimet nga agjencitë meteorologjike për ardhje te hershme te sezonit të shirave të nëntorit. Edhe në shkurt të vitit të kaluar 10 nxënës vdiqën kur u morën nga përpmbytjet e papritura gjatë një aktiviteti të ngjashëm ne Indonezi. Pamjet: AFP

Top News-Biden, strategji e re për pandeminë/Doza përforcuese për të gjithë amerikanët
02/12 23:20
Top Channel/ Bishti i gjetur i dinosaurit mahnit komunitetin shkencor në Kili
02/12 21:52
Top Channel/ Presidenti i Afrikës së Jugut dënon masat e pandemisë si ‘aparteid shëndetësor’
02/12 21:42
Top Channel/ Papa Françesku nxit dialog për të shëruar ‘ndarjen e tmerrshme’ teksa viziton Qipron
02/12 21:42
Top Channel/ Ushtria e Ugandës hyn në RD Kongo për të luftuar rebelët ADF
02/12 21:38
Top Channel/ Omikron në Britani, para Afrikës/ U zbulua në Skoci më 20 nëntor
02/12 19:33
Top News-Prag lufte në Evropë…!/SHBA do vendosë raketa me rreze të mesme në kontinent
02/12 19:28
Top News-Paralajmërimi amerikan për Moskën/Blinken dhe Lavrov, asnjë dakordësi për Ukrainën
02/12 19:28
Top Channel/ Shkencëtarët zbulojnë arsyen: Përse krijohen mpiksje gjaku nga vaksina!
02/12 15:52
Top Channel/ “Omicron” zbulohet edhe në Greqi. Shkencëtarët: Mund të mbyllë pandeminë
02/12 15:23
Top News- Të dyshuar për spiunazh/ Shërbimi sekret rus arreston 3 ukrainas
02/12 15:09
Top Channel/”Nuk e shkrepa këmbëzën”, aktori flet për herë të parë: Nuk e di si doli plumbi!
02/12 14:36
Top Channel/Bjellorusia, armë atomike nga Moska: NATO, gati bombat bërthamore nga baza në Gjermani!
02/12 14:16
Top News-Qyteza që po çudit të gjithë botën!/Itali, e vaksinuar 100 për qind me të dy dozat
02/12 13:34
Top Channel/KE “shuplakë” Kinës për Ballkanin, jep 300 miliardë euro për rajonin!
02/12 13:32
Top News – Shqiptarët e bandës së lulishteve/ Dy të arrestuar në Itali, ‘sekser’ një maroken
02/12 13:26
Top Channel/Ç`po përgatitet në Ballkan; Britania nxjerr “artilerinë”e rëndë për rajonin!
02/12 12:15
Top Channel/ Shefi i Pfizer: Vaksinimi anti-Covid, do të bëhet i përvitshëm!
02/12 11:44
Top Channel/ “Omicron, një dhuratë Krishtlindjesh”, shkencëtarët: Mund të mbyllë pandeminë!
02/12 11:41
Top Channel/ Vuçiç, “i tmerruar nga të vetët”- “Asgjë pa u konsultuar me popullin”!
02/12 11:22