Top Channel/ 11 kocka të thyera, mushkëri e shpuar- aksident me biçikletë, miliarderi lëndime horror
18/09/2021 16:28

Duhet të ishte një shëtitje idilike në një fshat të bukur Italian, por u kthye në makth për miliarderin britanik John Caudwell – themelues i Phones4U. 68 vjecari ishte me biciklete kur ndodhi aksidenti i tmerrshëm, dhe faktin që shpëtoi gjallë ia detyron vetëm kokores së mbante në kokë. Ai ka përfunduar me shpatullën e nxjerrë nga vendi, një mushkëri të shpuar dhe 11 kocka të thyera. Edhe pse mezi merrte frymë, arriti të telefonte partneren e tij, e cila menjëherë mori shërbimin e urgjencës dhe autoambulanca mbërriti shumë shpejt në vend. “Jam 99% i sigurtë se po të mos e kisha kokën të mbrojtur, do ta kisha paguar me jetë. E dija se përplasja më kishte shkaktuar dëmtime serioze sepse nuk merrja dot frymë, dhimbjet ishin agonizuese”, shprehet ai. Si të mos mjaftonte me kaq, në spitalin pranë Firences kishte pasur probleme të tjera me stafin që nuk fliste anglisht, dhe që me disa veprime, ia kishte përkeqësuar gjendjen edhe më shumë. “Ishin pesë ditë tmerri”, ka thene miliarderi. Pamjet: AFP

Top News – Dënim nëse ofendon presidentin / Turqisë i kërkohet ndryshimi i ligjit
19/10 16:06
Top News – Park ekstrem lojërash / Arabi Saudite, frymëzim nga nafta…
19/10 16:04
Top News – Ngjarje makabër në Itali / ’Muros’ nënën e vdekur për të marrë pensionin
19/10 16:03
Top Channel/Kapet jahti me 5.2 tonë kokainë: 200 mln euro, ngarkesa më e madhe prej vitesh!
19/10 15:40
Top Channel/ Rusia inskenon pushtimin e Ukrainës, Shtetet e Bashkuara: “Kievi na ka ne”!
19/10 15:40
Top News – Sulmi me hark dhe shtizë… / Norvegji, viktimat ishin qëlluar me thikë
19/10 15:27
Top News – Nuk ishte raketë hipersonike…! / Kina përegënjeshtron: Testuam një raketë hapësinore
19/10 15:26
Top News – ‘BE po na bën shantazh’ / Kryeministri polak: Nuk do të ketë ‘Polexit’
19/10 14:52
Top News- Alarm nga shkencëtarët/Varianti i ri Delta+ më ngjitësi që nga fillimi i pandemisë
19/10 14:50
Top Channel/ Kapet jahti me 5.2 tonë kokainë: 200 mln euro, ngarkesa më e madhe prej vitesh!
19/10 14:16
Top Channel/ Turqia “luftë me të gjithë”, thërret ambasadorët e 10 vendeve perëndimore!
19/10 14:00
Top News – Inskenoi rrëmbimin e tij në Itali / Britaniku donte të lante borxhet me paratë e familjes
19/10 13:42
Top News – Bëhet nënë në moshën 70 vjeçare / Doktorët i kishin thënë se nuk mund të bënte fëmijë
19/10 13:34
Top News – 5.2 tonë kokainë në një jaht / Konfiskim rekord në Portugali, vlente 200 mln euro
19/10 13:32
Top News-‘Jam kërcënuar 3 herë më jetë’/Zëvendëskryeministri britanik zbulon sulmet ndaj tij
19/10 13:30
Top News – Fëmijët sillen keq… / Ndërshkime për prindërit, gati ligji në Kinë
19/10 13:24
Top News – Shpërthen telefoni, vdes 11 vjeçari / Po karikonte aparatin gjatë mësimit online
19/10 13:22
Top News- Teston dy raketa balistike / Koreja e Veriut ‘mbjell’ frikë, bien në ujërat pranë Japonisë
19/10 13:21
Top Channel/”BE-ja rrezikon shpërbërjen”: Mes sherrit, Polonia paralajmëron bllokun europian!
19/10 13:16
Top News- Gazi armë politike e Putin/BE-Ja çfarë po e shkakton krizën e energjisë
19/10 12:55