“Taksa zëvendësohet me reciprocitet”/ Kurti & Osmani në një linjë për raportin me Serbinë
05/02/2020 19:35

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka paralajmëruar zëvendësimin e taksës 100 për qind të vendosur nga qeveria e kaluar për importet nga Serbia dhe Bosnje e Hercegovina, me reciprocitetin e plotë politik, ekonomik e tregtar.

Top News – Ambasada në Izrael, Hoti i kërkon Thaçit hapjen
20/10 12:11
Top News – Marrëveshja me Serbinë/ Kosova e kushtëzon me të pagjeturit
20/10 12:08
Top News – PDIU e Vetëvendosje/ Proteste kundër vizitës së Dendias
19/10 21:54
Prishtina, taksë për makinat e huaja/ Nisma e komunës po kundërshtohet. Ahmeti: E ka edhe Londra
19/10 19:48
Top News – Eksperti për Kosovën/ `Jo ndryshimit të kushtetutës`
19/10 19:47
Top News – Karikaturat e profetit/ Reagon bashkësia islame e Kosovës
19/10 19:34
Top News – Ujdia e Washingtonit/ Hoti takim me delegacionin amerikan
19/10 19:03
Top News – Koronavirusi në Kosovë/ 118 raste të reja dhe 3 viktima
19/10 16:53
Top News – Covid 19 në Kosovë/ Hoti- duhet kujdes maksimal
18/10 15:16
Piktori me atelie në stadium/ Nga mirëmbajtja e fushave të gjelbra, në punën me penel
17/10 19:53
Top News – Bilanci në Kosovë/ Asnjë viktimë, 148 raste të reja
17/10 18:17
Top News – Këshilli i sigurimit/ Çfarë përmban raporti për Kosovën
17/10 12:50
Top News – Kryeministri i Kosovës/ Shkarkon krerët e doganës së tatimeve
17/10 02:04
Top News – Bilanci në Kosovë/ 104 raste të reja dhe dy viktima
16/10 19:55
Reagime kundër Lajçak/Osmani: Nuk i është dhënë përkrahja për asociacionin me kompetenca ekzekutive”
16/10 19:43
Top News – Pakti i Washington-it/ Kosova nis zbatimin e një pike
16/10 15:30
Top News – Asnjë viktime e re/ Bilanci i Covid-19 në Kosovë
15/10 17:26
Top News – Lajcak për asociacionin/ Kosova të jetë gati për kompromis
15/10 16:27
I dërguari i BE: Asosacioni, do të bëhet. Do ndërtohet sipas vendimit të Gjykatës Kushtetuese
15/10 15:31
Top News – Infektimet ne Kosovë/ Paralajmërohen masa të reja
14/10 19:54