“Ske për ta parë kurrë”, Përplasja Curri-Daci: Videon me paratë në dorë të Belerit se kam parë
29/06/2023 22:24

Edhe pse zgjedhjet vendore kanë vetëm 1 muaj që kanë përfunduar, jo të gjitha bashkitë kanë në krye të tyre të zgjedhurit e 14 majit. Bashkia e Kukësit pasi u kthye në një bashki të fitueshme për socialiastët, nuk mund të ketë në krye të saj Safet Gjicin, kryebashkiakun që sabo u betua për mandatin e tij të dytë dha dorëheqjne pasi u shfaq në një aferë seksuale në zyrën e tij. Aktualisht ish-kryebashkiaku Gjici është pas hekurave nën akuzën e korrupsionit pasiv dhe shpërdorimit të detyrës. Pa kryebashkiak vijon të jetë edhe Himara, bashkia që në këto zgjedhje votoi Fredi Belerin, kryebashkiakun e pabetuar që rezultatin e fitores e mësoi nga qelia, pas arrestimit 2 ditë para zgjedhjeve për blerje votash. Pavarësisht presionit nga Greqia dhe kërkesave të vetë Belerit për të bërë betimin e tij si kryebashkiak, deri në një vendim të formës së prerë kandiodati i propozuar nga koalicioni Bashkë Fitojmë do të mbetet pas hekurave. Në qeli është ende edhe ish-kryebashkiaku socialist i Bulqizës, Lefter Alla që u arrestua nga SPAK për abuzim në tendera. Përse kaq shumë raste të abuzimit me detyrën nga të zgjedhurit vendiorë?

Trondit Ilir Meta, divorcohet nga Kryemadhi, debati i fortë për ndarjen e pasurisë dhe burgun
21/06 00:36
“Lojë e niveleve të larta”, Curri krahason Kryemadhin me Zhan d’Ark për sakrificën për burrin
20/06 22:49
“Pasuritë do t’i konfiskohen”, Karamuço përplaset me Currin për divorcin Meta-Kryemadhi
20/06 22:36
Parashikimi i Currit: Do harrohet hetimi, nga sot të gjithë do merren me divorcin e Ilir Metës
20/06 22:31
Çfarë i tha Meta, Monika Kryemadhit që çoi çiftin në divorc, e zbulon gazetarja
20/06 22:19
Trondit Curri: Tre ministre kanë filluar gravidancen e shtatzanisë për t’i shpëtuar SPAK
20/06 22:03
“Divorci është kurora”, Curri: Kjo është lojë, por unë jam me Monikën po sakrifikohet për burrin
20/06 21:51
“SPAK fitoi mbi ata”, Karamuço: Meta dhe Kryemadhi shpejt do të jenë nën akuzë
20/06 21:43
E bujshme/ Meta divorcohet nga Kryemadhi pasi mbrojti SPAK, Curri analizon krizën
20/06 21:38
Trondit Karamuço: Një grup i strukturuar po stërvitet për të vendosur bomba në Shqipëri
20/06 21:35
Gazetari jep detajet tronditëse nga Shkodra: Kush i vuri tritol gjyqtarit dhe policit?
20/06 21:31
Trump apo Biden, si do ndikojë Presidenti i ri i SHBA në politikën shqiptare? – Top Story
19/06 23:08
“Pse Gazi i mbushi mendjen SHBA që të pranojnë Berishën?”, Zheji përplaset me Kaprin
19/06 22:06
“T’i lënë deklaratat idiote kundër SHBA”, deklarata e fortë, Zheji: Do të përfundojnë shumë keq
19/06 22:03
“Biden është një robot”, Milori flet për garën në SHBA, Kapri: Në Shqipëri duan Trump sepse…
19/06 21:48
“Albin Kurti ka dal hapur ndaj Trump”, Nurellari: Në Kosovë një përpjekje e qeverisë kundër SHBA
19/06 21:39
“Perandoria amerikane ka 3 halle të madhe”, Zheji: Ja trekëndëshi i zjarrtë… po krijohet pol i ri
19/06 21:35
Biden apo Trump? Çfarë do të ndodh me Shqipërinë pas zgjedhjeve në SHBA…
19/06 21:29
Pse i mundën Trump dhe Biden gjithë kandidatët? Analiza e gazetares së VOA
19/06 21:23
“Basha më shpalli Non Grata në Britani”, Berisha humb gjyqin, krijohet parti e re?
17/06 23:14