Si luftohet ISIS?
11/07/2017 00:00

Lt. Gen. Stephen Townsend deklaroi për BBC se ka ende shumë luftëtarë të IS në Irak. Ai tha se tashmë qeveria irakiane duhet të bashkëpunojë me sunitët në Irak për të mos lejuar rimëkëmbjen e grupit xhihadist.

Top News – Erdogani një marionetë…/ Kush është personazhi misterioz që qëndron pas tij
14/04 14:23
Top News- ‘Terrorizmi bërthamor’ i Izraelit/ Irani kundërpërgjigjet-pasurojmë uraniumin në 60%
14/04 14:18
Top News – Përmbyset anija në SHBA/ 12 Persona Mungojnë në Apel pas stuhisë së fuqishme
14/04 14:14
Top News – I pari i prodhuar në vend/ Koreja e jugut prezanton avionin e saj ushtarak KF-X
14/04 14:13
Top Channel/ Biden i shtrin dorën Putinit, “Hajde takohemi”!
14/04 13:39
Top Channel/ Tensionet me Rusinë, SHBA nis luftanijet në Detin e Zi
14/04 13:21
Top Channel/ Italianët vërshojnë në Serbi për t`u vaksinuar, duan Pfizer dhe Sputnik
14/04 12:19
Top Channel/ Natoja, mbledhje urgjente krize paralajmëron Rusinë për Ukrainën
14/04 12:17
Top Channel/ Europa në valën e tretë të pandemisë, Anglia i kthehet normalitetit
14/04 12:13
Top News – Arti e kultura në 1 vit pandemi/ Kriza globale e shëndetit publik, gjunjëzon sektorin
14/04 12:04
Top News – Po vijnë risitë e Apple/ Më 20 prill priten surprizat e kompanisë
14/04 11:56
Top News – Rastet e rralla të mpiksjeve/ SHBA, Afrika e Jugut e BE ndalin johnson & johnson
14/04 11:55
Top News – SHBA i drejtohet Kinës/ John Kerry në Pekin për bisedime për klimën
14/04 11:55
Top News – Bllokoi Suezin për një javë/ Egjipti konfiskon ‘Ever Given’, 900 mln usd dëme
14/04 11:55
Top News – Biden i telefonon Putinit/ E fton në takim por Moska dërgon trupa në kufi
14/04 11:55
Top Channel/ Kishte dy vjet polic, qëllon dhe vret 16 vjecarin
14/04 11:34
Top Channel/ Biden përpara sprovës, armiqtë e Amerikës “bëhen bashkë”
14/04 11:25
Top Channel/ Kompensim për Suezin, Egjipti merr peng anijen “Ever Given”
14/04 11:24
Top Channel/ Të shtëna në kufi me Ukrainën, presidenti ikën me vrap!
14/04 10:24
Top News – Grabitet lepuri më i madh në botë/ Pronarja ofron 1000 paund shpërblim për ta kthyer
13/04 22:04