Shtëpia e Bardhë “hap dyert” për Halloween
29/10/2019 18:39

Donald Trump dhe zonja e parë, Melania, festuan Hallouinin e tyre të tretë në Shtëpinë e Bardhë, duke u dhënë ëmbëlsira fëmijëve në kostume, të mbledhur në lëndinën jugore të Shtëpisë së Bardhë. Kryesisht ishin fëmijë të familjeve ushtarake por edhe nxënës të shkollave fillore, që kërkonin ëmbëlsirë apo rreng. Pavarësisht telasheve me të cilat përballet, Trump u duk se e kish përqafuar shpirtin e festës, jepte karamele pa pushim dhe pozonte për foto me fëmijët dhe e bëri këtë për rreth 40 minuta. Shtëpia e Bardhë ishte dekoruar si më së miri për festën me dhjetëra kunguj të vendosur nëpër shkallë dhe me shumë elementë të tjerë, të frikshëm dhe jo, që shiheshin ngado. Gjithçka shoqëruar nga banda e forcave ajrore amerikane, që repertorin e kishte të zgjedhur. Pjesët e luajtuara ishin nga filma si Ghostbusters, Harry Potter etj. Ndërsa kënga që shoqëroi Trump dhe Melanian, ishte ajo e Familjes Addams.

Top Channel/ “Si 11 shtatori!”/ Tmerrohen banorët në Australi, avioni mbi qiellgërvishtëse
26/09 17:24
Top News – 74 vjeç, ‘vejushë e zezë’ / Vriste të dashurit me cianur, u merrte pasurinë
26/09 17:22
Top News – Mbetet i varur në shtyllë / Piloti shpëtohet pas aksidentit me avion
26/09 17:19
Top News – Armët e reja të SAS / Pushka që shpon tanke e rrëzon helikopterë
26/09 17:18
Top News – Emergjencë në hapësirë… / ‘Astronautët-turistë’ në panik…por ishte tualeti
26/09 17:04
Top Channel/ Kina krijon “tmerrin” hipersonik: “Zhyt botën në errësirë me një shpërthim kimik”!
26/09 15:47
Top Channel/ Prag-tragjedie në Athinë, avionit i nxehen frenat- pilotët kërkojnë ndihmë
26/09 15:19
Top Channel/ Gjermania reagon për situatën në Jarinjë e Bërnjak- Kurti “bashkohet” me opozitën!
26/09 15:15
Top News – Më shumë raketa ruse… / Erdogan po sheh mundësinë e blerjeve të tjera
26/09 14:27
Top News – Kush do të pasojë Merkelin… / Zgjedhje në Gjermani, vendoset e ardhmja!
26/09 14:14
Top News – Treni del nga shinat, 3 viktima / Aksident tragjik në Montana, dhjetëra të lënduar
26/09 14:10
Top News – Vullkani mbyll aeroportin / Kanarie, krateri nxjerr tym të zi dhe hi…
26/09 14:07
Top News – Margaritari i perandorisë romake / I harruar e neglizhuar mes të kaosit në Libi
26/09 14:06
Top Channel/Vullkani “fal” shtëpinë e pensionistëve: E paprekur nga llava, të tjerat u shkatërruan!
26/09 14:04
Top Channel/ Erdogan sfidon SHBA-në: “Do blejmë të tjera raketa ruse”!
26/09 14:03
Top News – Zbulohet në Turqi / ‘Paraardhësi’ i mozaikëve mesdhetarë
26/09 14:02
Top News – Po zgjidhet pasuesi i Merkelit… / Gjermania në zgjedhjet më të rëndësishme në dekada
26/09 14:01
Top News – Një luftë e re e Ftohtë…! / Si merkel e la perëndimin të bëhej peng i Putinit
26/09 13:59
Top Channel/ Çfarë Covid-i: Putin 68 vjeç zhytet në ujrat siberiane- presidenti “macho” në motovarkë
26/09 13:20
Top News – Çajnë përmes xhunglës… / Emigrantët haitianë kërkojnë ‘ëndrrën amerikane’
26/09 13:19