Rama: S’ka marrëveshje për detin/ Kryeministri në “Open” flet edhe për 12 miljet greke
11/09/2020 15:22

“Open” në Top Channel i gazetares Eni Vasili ia dedikoi emisionin e së enjtes, debateve për kufirin detar me Greqinë, nga ku përmes një lidhjeje direkte, kryeministri Edi Rama dha qëndrimin zyrtar për këtë çështje. “12 miljet dhe marrëveshja nuk qëndrojnë bashkë. O ka 12 milje dhe s’ka marrëveshje o ka marrëveshje se s’ka dot 12 milje. Nëse Greqia do të mund të zgjerojë 12 milje thjesht duke ushtruar atë të drejtë në raport me Shqipërinë, në raport me Italinë, këtë gjë mund ta bëjë dhe e ka bërë faktikisht, por në raport me Shqipërinë nëse do të mund të zgjerojë kështu se po bëhet një deklaratë dhe po ushtroj këtë të drejtë do ta kishte bërë me kohë dhe s’kishte nevojë të bënte marrëveshje këtu as me qeverinë e mëparshme dhe as të priste të bënte marrëveshje me ne”, u shpreh Rama.

Covid 19 përplas Metën me Ramën/ Presidenti: Situata drejt katastrofës. Kryeministri: Mos fut hundët
28/10 15:21
Covid 19, Rama i përgjigjet Metës/ Presidenti: situara drejt katastrofës.Kryeministri:mos fut hundët
28/10 12:54
Patozi i përgjigjet Bashës: Luftë doni, luftë do keni!
28/10 12:11
Top News – Grevistët e Ballshit/ Rama- mbyllni grevën e hajde flasim
28/10 11:32
Top News – Rama i përgjigjet Metës/ ‘Shih punën tënde, s’po e bën!’
28/10 10:55
Rama: Do kthejmë fëmijët e tjerë/ “Janë identifikuar në vendet ku qëndrojnë”
27/10 15:41
Hetim dhëndrit të Berishës/Balla akuzon për aferë korruptive me privatizimin e Kompleksit Partizani
27/10 15:22
“LSI, përgjegjësi për inceneratorët”/ Ish ministri Manjani, replike më kryetaren e LSI
27/10 15:20
Basha: Partitë i krijon Rama/ Reagimi i kryetarit të PD edhe për forcat që po krijohen nga e djathta
27/10 15:19
Top News – Votimi i Kodit Zgjedhor/ Rama-nuk ka kohë për ‘Venecia’
27/10 14:57
Top News – Basha, sërish për Covid/ ‘Ministria fsheh shifrat e vdekjeve’
27/10 14:26
Top News – Komenti i Varhleyi-it/ Basha- Europa po flet qartë!
27/10 14:25
Kthimi në Kuvend i Kodit Zgjedhor/ Komisioni i Ligjeve shqyrton dekretin e Presidentit Meta
27/10 12:58
Top News – Rama me gjeneralin Abass/‘Riatdhesimi do të vijojë më tej’
27/10 11:41
Top News – Zgjedhjet e 25 prillit/ Kryemadhi komenton Kodin Zgjedhor
27/10 11:13
Top News – Kodi i ri Zgjedhor/ Diskutohet në komisionin e ligjeve
27/10 10:47
Rama: Kodi votohet pa ndryshime/ Presidenti shpjegon pyetjet që i bëri komisionit të Venecias
26/10 15:20
Top News – ‘Kriza politike dhe nënshtetësitë’/ Meta, kodi në Venecia
26/10 15:18
Top News – Rama kundër, Basha pro/ Deklarata e Varhelyi-it për Venecian
26/10 15:12
Top News – Basha akuzon Ramën dhe qevërinë/ Vala e dytë e covid
26/10 15:09