Programet bërthamore iraniane
12/11/2014 00:00

Rusia ka bërë publik planet e saj për të ndërtuar reaktorë të rinj bërthamorë në Iran. Sipas agjencisë ruse të lajme “Ria-Novosti”, do të ndërtohen 8 reaktorë të rinj “për përdorimin paqësor të energjisë atomike”.

Top News-Një hap drejt rikuperimut të besimit/2 Koretë rivendosin linjën e telefonit pas një viti
27/07 12:28
Top Channel/ Breshëri në tokë si bombardim, “cmendet” moti në Itali- përmbytje e stuhi!
27/07 12:18
Top News-Shembja e ndërtesës në Florida/98 të vdekur, identifikohet dhe viktima e fundit
27/07 12:00
Top News – Stuhia e erës në SHBA/ Tetë viktima nga përplasja e 22 makinave
27/07 11:57
Top Channel/ Anglia “kalon” pikun e Covid, vala e katërt mbyllet në fund të verës
27/07 11:32
Top Channel/ Ministria gjermane e prerë: “Jo” vaksinimit të detyruar të popullatës!
27/07 11:11
Top Channel/ Putin kërcënon hapur: Nga Rusia, një sulm që nuk parandalohet dot!
27/07 10:51
Top Channel/ SHBA, “u verbuan” nga stuhia e rërës: përplasen 20 makina- 8 të vdekur!
27/07 10:49
Top Channel/ Nis “mbrojtja” kundër alienëve, ndërtohet rrjeti global që gjurmon UFO-t
27/07 10:48
Top News – Tank, kundërajror e torpedo në bodrum / Gjermani, ‘suvenire’ nga Lufta e Dytë Botërore
26/07 22:49
Top News – ‘Sherr’ për Nikolla Teslan / Kroacia do e vendosë në monedhë, Serbia e tërbuar
26/07 22:48
Top News – Makina përfundon në dyqan / Policia shpëton nënën dhe foshnjen në Nju Jork
26/07 22:48
Top News – I përdor në rast lufte bërthamore / Vladimir Putin porosit dy avionë të rinj ‘Doomsday’
26/07 22:48
Top News – Teoria e çmendur për UFO-t / Miliarderë nga planete të tjera që vizitojnë Tokën
26/07 22:47
Top Channel/ Ushtria e Vietnamit dezinfekton rrugët kundër përhapjes së virusit
26/07 22:27
Top Channel/ Izraeli redukton zonat e peshkimit në Gaza pas lëshimit të balonave zjarrvënëse
26/07 22:26
Top Channel/ Sardenja vë nën kontroll zjarret e ‘katastrofës së paprecedentë’
26/07 22:26
Top News – Në kërkim të meteorit…/ Ndriçoi qiellin e natës, norvegjezët të mahnitur
26/07 20:30
Top News – Stuhia e rërës ‘gëlltit’ qytetin / Pluhuri ngrihet mbi 100 metra, nuk shihet asgjë
26/07 20:28
Top News – 6 vite burg kryeparlamentarit / Dënohet Veljanovski, organizoi dhunën në 2017-ën
26/07 19:55