Në radhë për grafinë/ Tek Dispanseria nuk ka fare distancim fizik
24/11/2020 15:13

Per te nisur mjekimin, pacienteve me covid qe trajtohen ne shtëpi u kërkohet minimalisht te bejne nje grafi te mushkërive ne rastin me te mire pasi shpesh u kërkohet skaner te cilin duhet ta besh ne spitalet private dhe qe kushton jo pak. Ne shërbimin publik skaneri behet vetëm ne QSUT por mund te shkosh vetëm nëpërmjet 127. Te gjithë paciente me covid nga e gjithë Tirana, orientohen pranë Dispanserise dhe jo vetëm thyejnë karantinën duke dale rrugëve, por presin ne radhe deri ne tre ore bashke me paciente te tjerë jo covid. Nese nuk pret tre ore ne radhe, mund te drejtohesh ne shërbimin privat duke mare parasysh koston. Kur mjeku ka dyshime nje panorame me te detajuar ta jep skopia, por pranë dispanserisë kjo pajisje nuk punon. Kjo është vetëm ajo cfare tregojnë pacientet pasi brenda ambienteve te dispanserisë, ku behet grafia, panorama është edhe me e rende pasi qytetaret shtyhen me njeri tjetrin dhe as qe behet falje per te respektuar distancën.

Top News – Rikthehen gjobëvënësit në Shkodër/ Rrëfimet e tregtarëve për Fiks Fare
18/01 22:15
Radhë të gjata në kontrollin e makinave në Durrës, qytetari: Kemi mbi 6 orë këtu, punohet shumë ngadalë
18/01 21:40
Top News – Vaksinat, marrëveshja me Pfizer/ Skenari sekret i Ramës dhe 3 aktet ‘pro’
18/01 21:21
Peticion online për rikthimin në auditorë/ Mblidhen mbi 6000 firma dhe dorëzohen në institucionet shtetërore
18/01 20:43
Top News – FBI në Shqipëri për hetime…! Me ligj SPAK heton korrupsionin e të huajve
18/01 20:20
Top News – PD cakton edhe 3 drejtues qarqesh/ Mziu ne Dibër, Marku në Lezhë, Spaho në Korçë
18/01 20:10
Meta për rrugën e Selenicës/ Fajëson qeverinë për heqjen dorë nga ndërtimi
18/01 19:58
Paratë, ndryshojnë ligjin e BKH/ Nuk është përcaktuar se sa do të paguhen “supërpolicët”
18/01 19:57
Pas ngricës vjen shiu/ Temperaturat do të rriten në ditët në vijim
18/01 19:49
I dehuri vrau 10-vjeçaren/ Arrestohet shoferi, iku nga vendi i aksidentit
18/01 19:47
Sondazhet e zgjedhjeve në TCH/ Televizioni kontratë me kompaninë IPSOS,mbuloi edhe zgjedhjet në SHBA
18/01 19:43
Marrëveshja me Pfizer për vaksinat/ Debate në parlament për kontratën që cilësohet sekrete
18/01 19:41
Top News – Bashkësia islame e Kosovës/ Deklaratë për vaksinën kundër covid 19
18/01 19:14
Top News – Shqipëria, vend me rrezik të lartë/ Në krye të listës për katastrofat natyrore
18/01 19:09
Top News – Covid, ulen infektimet ditore/ 4 humbje jete, 292 raste të reja në 24 orë
18/01 18:45
Top News – Të zhdukur pas asnjë gjurmë…! Dy raste botohen në fletoren zyrtare
18/01 18:44
Top News – KLSH dhe BKH bien dakord/ Hetime për korrupsionin e zyrtarëve
18/01 18:43
Top News – Thyen masat anti covid/ 1307 qytetarë u ndëshkuan vetëm në fundjavë
18/01 18:42
Top News – Gruaja filmohet në kamera/ I hodhi bashkëshortit helm në kafe
18/01 18:21
Top News – 13 vjeçarja e përdhunuar nga njerku/ Nëna bën deklaratën shokuese
18/01 18:19