Ndikimi rus?! Andi Bushati në Top Talk: Basha ka shkelur ligjin për financimin
06/11/2019 16:55

Sot në Top Talk analisti Andi Bushati deklaroi se PD ka shkelur ligjin "Për Financimin e Partive Politike" me financimin për lobim në SHBA. Ndërsa mazhoranca sipas tij po e përdor këtë çështje për interesa të vogla politike dhe shantazh për kundërshtarin. Pr/Rezolutën e Komisionit Parlamentar për Punët e Jashtme "Për ndikimet dhe Influencimet e Huaja", Bushati e cilësoi një farsë dhe jashtë kontekstit duke shpjeguar edhe shkaqet përse e mendon të tillë. Ai komentoi në Top Talk edhe nismat për reformën zgjedhore nga mazhoranca dhe opozita që sipas tij bashkohen në një pikë se asnjëra nuk e do ndryshimin e sistemit zgjedhor.

Dashamir Shehi në Top Talk: Ambasadorët na zhgënjyen. Rama ta bëjë si të dojë sistemin. Ne fitojmë
24/09 16:43
Frrok Çupi në Top Talk: Ilir Metës t’i hiqet e drejta e votës.
23/09 16:40
Paralajmërimi i Gjiknurit në Top Talk: Nuk presim pafund PD-në. Parlamenti do vendosë
22/09 16:39
Rudina Hajdari në Top Talk: Propozimi i PS për listat është truk. Padi në Kushtetuese nëse miratohet
21/09 16:43
Antishpifje në Top Talk: Cukalli nuk na dëgjon kush.Luarasi boll me fjalë duhet një draft alternativ
18/09 17:29
Ngjela në Top Talk: Rama të bëjë kujdes me detin. Ndryshe do akuzohet për tradhëti kombëtare
17/09 16:34
Mustafa Nano në Top Talk Rama të rikthejë “peshat e rënda” në qeveri, Basha idiot i dobishëm
16/09 16:40
Fidel Ylli në Top Talk: Futbolli nuk mund të mbetet peng i tekave. Nuk presim pa fund
15/09 16:48
Top Talk: Larg apo afër një karantine të re. Flet Shefja e Inteligjencës Epidemike në ISHP
14/09 17:20
Rrëfim ekskluziv në Top Talk: Gala me duart në trofeun e The Voice Kids of Belgium
11/09 17:13
Top Talk: Shpëtim Nazarko fut në scanner mazhormacën dhe opozitën. Avantazhet dhe disavantazhet
10/09 16:54
Top Talk: Murrizi në zgjedhje kundër çdo qelbësire politike. Me Ramën do flas pas 25 prillit
09/09 17:03
Bylykbashi në Top Talk: Opozita fiton 84 mandate. Skemat nuk e shpëtojnë Ramën nga humbja
08/09 17:01
Top Talk: Taulant Balla flet për ndryshimet në qeveri, listat e hapura dhe 5 Qershorin
07/09 16:54
Top Talk: Milaim Zeka krahason Albin Kurtin me Enver Hoxhën. Është antiperëndimor
07/09 16:52
Prof. Kabo Top Talk: Shuplakë politikës, keni mbaruar ciklin. SPAK t’iu hetojë pasuritë
31/07 16:42
Salianji në Top Talk: PD është shumicë, Rama tani ka dhe ndërkombëtarët kundër
30/07 16:57
Ministri Çuçi në Top Talk: Mazhoranca asnjë hap pas. Ndryshimet kushtetuese do të miratohen
29/07 16:45
Top Talk: Opozita paralajmëron veprime drastike, nëse Parlamenti ndryshon kushtetutën njëanshmërisht
28/07 17:11
Frrok Çupi në Top Talk: Ilir Meta ka futur shtetin në kurth. Mazhoranca e dobët që nuk e shkarkoi
27/07 16:53