Ministrja Kushi takon Anxhelon dhe Deborahn: Dy nxënës me sjellje dhe inteligjencë të admirueshme
05/02/2021 11:41

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka pritur në ambientet e ministrisë Anxhelon dhe Deborahn, dy nxënësit që i cilëson me inteligjencë të admirueshme. “Një takim me të vërtetë shumë impresionues me Anxhelon dhe motrën e tij Deborah, të cilët më mahnitën me inteligjencën dhe sjelljen e tyre për t’u admiruar” – nënvizon Ministrja Kushi në postimin e saj në Facebook nëpërmjet një videoje shoqëruese. “Anxhelo është vlerësuar nga ekspertët ndërkombëtarë me një nivel inteligjence tre herë më të lartë se moshatarët e tij. Për ne është shumë e rëndësishme që fëmijë të tillë të përkrahen, prandaj do të përpiqemi e punojmë fort për t’i mbështetur në rrugën e duhur!” – shprehet ndër të tjera ajo. Në videon e publikuar, Ministrja Kushi cilëson se menjëherë kur ka mësuar mbi Anxhelon, “një djalë me një nivel inteligjence 3 herë më shumë se sa bashkëmoshatarët e tij, sipas një ekzaminimi të realizuar në Francë, u impresionova dhe kisha shumë dëshirë ta njihja nga afër në mënyrë që të shikojmë se çfarë mbështetje mund t’i japim Anxhelos”. Gjatë takimit, ajo u ka dhënë gjithashtu Anxhelos dhe motrës së tij, Deborah, nga një dhuratë simbolike duke u shprehur: “Unë kam menduar t’ju jap një dhuratë sot, kjo është vetëm sa për sot meqë sapo u njohëm, por patjetër që ne do të takohemi përsëri bashkë. Dhe ne do ta ndjekim hap pas hapi, Anxhelon dhe motrën, sepse për ne është shumë e rëndësishme që për fëmijë që kanë një inteligjencë të tillë të mbështeten siç duhet. Kështu që, unë sot do t’ju dhuroj nga një tabletë të dyve dhe disa libra”.

Top News-A u dekonspirua ‘Plumbi i Artë’ / Nisin hetimet për policët që njoftuan kriminelët
20/05 21:53
Top News-3 koka krimi në regjimin e fortë të burgut/Manja firmos urdhrin që i izolon për një vit
20/05 20:08
Top Channel/ Aksident me vdekje në Fier, trupi përfundon në kanalin anash rrugës
20/05 20:08
Top Channel/ Dita e jetimëve/ Historia e meritës e rritur jetime
20/05 20:00
Top Channel/ Lija e majmunit/ Ja shenjat. Të mbrojtur më shumë të vaksinuarit nga lija
20/05 19:59
Top News-Aksident me vdekje në Fier / Makina përplas motorin, përfundojnë në kanal
20/05 19:56
Top Channel/ Taksohen të vetëpunësuarit, diskutimet te Financat
20/05 19:51
Top Channel/ Hetimi i tenderave/ SPAK është e mbingarkuar nga dosjet
20/05 19:46
Top Channel/ “Policia” e krimit! Hetimi i SPAK zbuloi lidhjet e policeve me grupet kriminale
20/05 19:42
Top Channel/“Non grata” gjermane/ Berisha minimizon Kirschbaum, por Bardhi reagon: Është izolim i PD
20/05 19:40
Top Channel/ E vërteta e “marrëveshjes”! PS u tërhoq nga pakti i përzgjedhjes, tani kërkon…
20/05 19:37
Top Channel/ Negociatat për Presidentin e ri, Berisha: Karnaval tragjikomik dhe i neveritshëm
20/05 19:23
Top News – Tre alternativat e Shqipërisë për në BE/23 dhe 24 qershori vendos për fatin e negociatave
20/05 16:04
Top News- Paralajmërimet për izolim të PD/ Bardhi, thirrje Berishës: Dëgjo apelin e evropianëve
20/05 15:32
Top Channel/ Panair për ukrainasit. Nxënësit e Lezhës ekspozojnë arte dhe zeje
20/05 15:31
Top Channel/ Mjekë vullnetarë në Vlorë 65 amerikanë ofrojnë vizita dhe ilaçe falas
20/05 15:31
Top Channel/ Dita e jetimëve, Bashkia e Tiranës i jep medaljen e mirënjohjes Ilir Çumanit
20/05 15:16
Top News- Negociatat, presidenti i KE pro ndarjes !/‘Shqipëria të mos rrezikojë nga vetoja bullgare’
20/05 14:49
Top News-Akuzat e deputetit gjerman/ Berisha akuzon Alibeajn, flet për gjyqin me Blinken
20/05 14:48
Top News- Alibeaj nuk tërhiqet, thërret tjetër mbledhje/ Emrat që diskutohen për President
20/05 13:53