“Luli dezertoi, braktisi Kuvendin”, Erion Veliaj takon ish-ushtarakët në Tiranë
05/02/2021 15:36

Kryebashkiaku Erion Veliaj ishte sot në Njësinë 1, ku u takua me veteranë dhe ish-ushtarakë, me të cilët ndau lajmin e mirë se u zgjidh edhe ngërçi i fundit që kishte të bënte me pensionet e tyre. Duke folur me gjuhën e ushtarakëve, Veliaj theksoi se Shqipërisë nuk i duhen dezertues, por njerëz që i bëjnë ballë çdo lufte, siç ishte tërmeti dhe pandemia. “Në ushtri, kur ikën nga lufta quhesh dezertor. Reparti i deputeteve është Parlamenti, reparti i kryetarëve të bashkisë është bashkia, reparti i këshilltarëve bashkiakë është Këshilli Bashkiak. Luli kishte 42 oficerë në repartin e parë, dezertuan. Kishte 25 kryetarë bashkie, dezertuan. Kishte 1200 këshilltarë bashkiakë, dezertuan. Më thoni një njeri që dezerton tre herë dhe tani kërkon të drejtojë prapë një kompani?”, vijoi Veliaj. Ndërsa, LSI-ja, tha ai, po sjell si kandidatë për deputetë njerëz të larguar nga Reforma në Drejtësi. Veliaj ironizoi Presidentin Meta, kur tha se nuk ka mbetur njeri pa u bërë “Nder i Kombit”. “Reforma në Drejtësi largoi një tufë me gjyqtarë e prokurorë, të cilët tani LSI po na i sjell si kandidatë për deputetë. Se nëse Luli është gjumash, këta të LSI-së janë komplet të falimentuar moralisht. Nuk kanë lënë njeri pa bërë Nder i Kombit. Takova disa aktorë që më thanë se u vjen turp të quhen “Nder i Kombit”, kur shohin se kush po i merr këto tituj. Me sa duket, titulli Nder i Kombit ka pësuar një inflacion të jashtëzakonshëm, është bërë si majdanozi, 5 lekë tufa”, përfundoi Veliaj.

Top News – Disa orë përpara Samitit të BE, Rama sheh nga afër sallat ku do zhvillohen punimet
05/12 21:45
Top Channel/ Primaret për Tiranën, Alimehmeti tërhiqet nga balotazhi
05/12 21:24
Top News – Shqiptarëve t’u hiqet e drejta e punës!/ Britania kërkon zgjidhje për emigrantët
05/12 20:54
Top News – Pas operacionit policor plagoset egjiptiani / Kukës, një i arrestuar me 13 klandestinë
05/12 20:37
Top Channel/ Samiti i BE në Tiranë/ Mbërrijnë kryeministrat. I pari ai kroat dhe kryeministri grek
05/12 19:45
Top Channel/ Shqipëria më shtrenjtë se Greqia! Autostrada greke 6.2 mln €/km! Lekaj-Fier 7 mln euro
05/12 19:34
Top News – Banda shqiptare që vepronte në Spanjë / Ndërhyn Policia, 5 të arrestuar për trafik droge
05/12 19:32
Top News- Rusia ‘pushton’ samitin e Tiranës/Hijet e luftës në BE dhe frika për Ballkanin
05/12 19:31
Top News – Të parët për Samitin e Tiranës / 11 delegacione mbërritën të hënën në Shqipëri
05/12 18:14
Top News – ‘Jam bukëpjekës, desha të shlyej borxhin’! / Dënohet shqiptari, punonte në ‘shtëpi bari’
05/12 18:10
Top News – Në terren edhe FNSH dhe trupat e Gardës/ Për samitin e Bashkimit Evropian dhe protestën
05/12 18:08
Top News – 5 zonat e shpërndarësve të drogës në Tiranë / Policia merr vendimin për survejim intensiv
05/12 17:58
Top News – Axhenda zyrtare e Samitit të BE në Tiranë / 44 delegacione, takime dhe konferencë shtypi
05/12 17:24
Top News – E pëson ish-drejtori i Tatimeve në Vlorë/ Merret vendimi, sa pasuri iu sekuestruan
05/12 17:13
Top News – Policia, ‘një sy më shumë’ për sistemin TIMS/ Shkak, Samiti i BE dhe protesta e opozitës
05/12 16:44
Top News – Rriten kostot e ndërtimit / Karburantet shtrenjtojnë blerjen e një banese të re
05/12 16:17
Top News- Kampet e internimit bashkojnë demokratët/ Kërkohet shpallja muze e burgut të Spaçit
05/12 16:09
Top Channel/ Tirana do bllokohet. Nuk do lejohet qarkullimi në rrugët kryesore
05/12 15:35
Top News – Pse u zgjodh Tirana! / Brukseli nuk pati alternativa të tjera për samitin
05/12 15:34
Top Channel/ Dimri me batanije/ Qytetarët ulin konsumin e energjisë. Më të prekurit, pensionistët
05/12 15:30