Llinxhat e Hidrai-t në Elbasan, pa infrastrukturë, kanalizime dhe ndriçim – Fiks Fare
26/04/2024 20:45

“Llixhat Hidrai-t” ndodhen në një vend mjaft të bukur disa kilometra larg nga qytetit i Elbasanit, në Njësisë Administrative Tregan. Vitet e fundit, në këtë zonë janë ndërtuar me dhjetëra hotele private për shkak të ujit kurativ të burimeve natyrore të cilat shfrytëzohen nga njerëzit që kanë probleme reumatizmale dhe bëjnë banja në hotele. Shumica e pushuesve-turistë, janë të moshuar nga Kosova por dhe nga vendi ynë. Por ajo që të bën përshtypje eshte infrastruktura e zonës. Krahas hoteleve të mirë ndërtuara dhe ambienteve që privatët janë munduar të kurojnë në detaje, tablonë e prish infrakstruktura. Rrugët, kanalizimet, ndriçimi, mungesa e trotuateve ishin disa nga shqetësimet e pushuesve të cilët e frekuentojnë këtë vënd edhe më shumë se dy herë në vit. Pushuesit nuk lënë pa përmendur edhe tezgat që shesin në rrugë apo edhe sheshin e fshatit që mbushet plot me autobuzë e në darkë nga errësira shpesh pengohen e nuk dinë ku hedhin këmbët.

Episodi i plotë – Fiks Fare, 21 Qershor 2024
21/06 21:01
Monitorime/ E ftuara: Shkova në maternitet me makinë zhavori – Fiks Fare
21/06 21:00
Fiksi nxjerr nga izolimi banorët e tri fshatrave në Fushë Arrëz, ndërtohet ura e re – Fiks Fare
21/06 20:45
Telat e tensionit të lartë në Kreshpan gati në këputje, rrezik për banorët – Fiks Fare
21/06 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 20 Qershor 2024
20/06 21:01
Monitorime/ Alesia Bami ka hall se kur do martohet – Fiks Fare
20/06 21:00
Djali 13 vjeçar zhvesh në pjesët intime dhe rreh 5-vjeçarët, për t’i filmuar – Fiks Fare
20/06 20:45
Berisha ‘non grada’ flet për rrezikun anglo-amerikan, njësoj ka folur dhe Enveri – Fiks Fare
20/06 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 19 Qershor 2024
19/06 21:01
Monitorime/ E ftuara me Brazilin në Kampionat Europian – Fiks Fare
19/06 21:00
Skemat e zhvatjes së kredive të këqija, paguan kredi e qira për shtëpinë që s’e mori kurrë-Fiks Fare
19/06 20:45
Meta me vare në dorë, çdo bëjë tjetër ky burrë shteti? – Fiks Fare
19/06 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 18 Qershor 2024
18/06 21:01
Monitorime/ Horoskopi, i ftuari: Ashendetin e kam nga Gjirokastra – Fiks Fare
18/06 21:00
Borxhliu nuk i kthen borxhin invalidit, i kërkon para të tjera dhe e kërcënon! – Fiks Fare
18/06 20:45
Rikja e BBV3: Berishën e shoh si vjehërr. Meta di të luajë! – Fiks Fare
18/06 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 17 Qershor 2024
17/06 21:01
Monitorime/ Tifozët ndërhyjnë live, “Serbi, Serbi të …. ” – Fiks Fare
17/06 21:00
Administratori plagos qytetarin. Policia s’e arreston, bashkia e mban në punë! – Fiks Fare
17/06 20:45
51 mijë shqiptarë nga e gjithë bota, ‘skuqin’ Dortmundin – Fiks Fare
17/06 20:30