Listat e kandidatëve të PS/ Rama nr. 8 në Durrës dhe Vlorë
09/03/2021 12:09

30 minuta përpara skadimit të afatit për dërgimin e emrave në KQZ, numri dy i PS Taulant Balla i dha fund etheve të pritjes të listës garuese të PS në 25 Prill. Vetë Krye-socialisti Edi Rama do të mbajë numrin 8 në listat e Vlorës dhe Durrësit. Betejën socialiste për kryeqytetin do ta udhëheqë Luljeta Bozo pasuar nga Najada Como. Në vendet e sigurta të listës së 1 Tiranës renditen: Ervin Bushati Ogerta Manastirliu Arben Ahmetaj Ulsi Manja Etilada Gjonaj Arben Pëllumbi Elisa Spiropali Belind Balluku Toni Gogu Etien Xhafaj Ermonela Felaj Xhemal Qefaliaj Fidel Ylli Klotilda Ferhati Alqi Bllako Eduart Shalsi Në top 5 vendet e para në 2 Shkodër do të garojnë: Edona Bilali Paulin Sterkaj Benet Beci Ilir Beqaj Frrok Gjini E para në 3 Kukës do të jetë Gerta Duraku ndërsa në 4 Lezhë Lindita Nikolla pasuar nga 2 Eduart Ndreca dhe Shpresa Marrnoi Lavdim Krrashi, Aurora Marra dhe Dionis Ymeri janë tre të parët në qarkun 5 Dibër.

Top Channel/ Kryeministri merr shembullin e Messit: Besojini çdo ëndrre që shikoni me sy hapur
14/04 14:06
Top Channel/ Punësojnë 52% të sektorit privat, PD dhe biznesi i vogël nënshkruajnë marrëveshjen
14/04 14:01
Top News – ‘Ne kemi plan, jo premtime boshe’/ Basha takim në familjen e zhgënjyer socialiste
14/04 12:24
Top News – Kurimi dhe imazhi i fushatës/ Veshjet dhe detajet si mesazhe elektorale
14/04 11:31
Top News – PD denoncon në SPAK/ Në Elbasan PS po mbledh kartat e identetietit
14/04 11:12
Top Channel/ Basha me familjen në Durrës: Më 25 prill votoni ndryshimin, është për fëmijët tuaj
14/04 10:07
Top Channel/ Rama publikon rrëfimin e çiftit të të moshuarve që u bënë me shtëpi të re
14/04 09:27
“Misioni im, t’i hap rrugën Rinisë”/ Basha: 25 prilli do të jetë dita e ndryshimit për çdo shqiptar
13/04 19:49
“Mos lejoni zjarrin e marrëzisë”/ Rama me të rinjtë në Librazhd: Ta gjeni të ardhmen këtu
13/04 19:48
Çuçi në Gjirokastër: PS merr 3 mandate deputetësh
13/04 16:46
Basha: Anulojmë fiskalizimin/ Kreu i PD bën marrëveshje me personat më aftësi të kufizuar
13/04 15:24
Rama fushatë në Librazhd/ “Të rinjtë dhe shqiptarët do ta gjejnë këtu të ardhmen”
13/04 15:18
Gjiknuri takim me banorët e Sherishtës: Mos bini pre e provokimeve, vlonjatët s’janë mish për top
13/04 13:54
Rama: BE është destinacion i patjetërsueshëm i PS-së. Ja çfarë premton në fushën e bujqësisë
13/04 13:43
“Fiskalizimi do të anulohet”, Basha angazhohet t’i kursejë biznesit 600 deri 2000 euro në vit
13/04 12:49
Basha nënshkruan marrëveshjen me shoqatat e PAK: I rikthejmë fytyrën njerëzore politikës
13/04 12:38
Top News – Basha takim me të rinjtë në Farkë/ ‘Do të punësojmë 7000-9000 të rinj çdo vit’
13/04 12:12
Damian Gjiknuri takim me klubin “Flamurtari”:Mandatin e tretë vëmendje e shtuar për sportin në Vlorë
13/04 11:48
Gjiknuri takim me banorët e Nartës: Zhvillimi i Vlorës i garantuar me votën për Partinë Socialiste
13/04 11:20
Basha shpalos planin e tij për studentët: Çdo vit 10 mijë stazhe të paguara 300 mijë lekë në muaj
13/04 10:59