Kullat e dhëndrit të Berishës/ U zhduk kompleksi Partizani për të ndërtuar pallate
25/11/2020 15:21

Në SPAK ka mbërritur së fundmi padia e bërë nga numri dy i partisë socialiste Taulant Balla i cili akuzon disa persona dhe institucione për tjetërsimin dhe privatizimin në mënyrë korruptive të ish kompleksit Partizani. Unë ndodhëm pikërisht në vendin kur dikur ishin fushat e sportit, hoteli për sportistët dhe palestrat. Në vend të tyre janë ngritur këto kulla betoni. Të akuzuarit sipas ballës janë dhëndri i ish kryeministrit Berisha. Vetë Berisha, dhe ish ministri i tij i mbrojtjes Arben Imami por edhe institucione që pas vitit 2005 ndërmorën ndryshime ligji, nxorën vendime me synimin e vetëm që të privatizonin kompleksin Partizani. Po pse u akuzua Jamarbër Malltezi. Ai drejtoi gjithë skemën e duke patur nga pas hijen e vjehrrit hapi çdo zyrë të shtetit. Edhe pse vetë ishte pronar i një sipërfaqe të papërfillshme tokë, në fund Jamarbër Malltezi doli se ishte pronar i një të tretës të këtij kompleksi kullash që u ndërtuan në tokën kur dikur ishte kompleksi partizani. Siç e shikoni, të gjitha apartamentet e këtij kompleksi janë shitur, ndërkohë që e gjithë kjo hapësirë dhe ndërtesat që ishin dikur mbi të u privatizuan për vlerën qesharake të 100 mijë eurove. Saç kushton aktualisht vetëm një nga qindra apartamentet e këtij kompleksi.

Top News – Rikthehen gjobëvënësit në Shkodër/ Rrëfimet e tregtarëve për Fiks Fare
18/01 22:15
Radhë të gjata në kontrollin e makinave në Durrës, qytetari: Kemi mbi 6 orë këtu, punohet shumë ngadalë
18/01 21:40
Top News – Vaksinat, marrëveshja me Pfizer/ Skenari sekret i Ramës dhe 3 aktet ‘pro’
18/01 21:21
Peticion online për rikthimin në auditorë/ Mblidhen mbi 6000 firma dhe dorëzohen në institucionet shtetërore
18/01 20:43
Top News – FBI në Shqipëri për hetime…! Me ligj SPAK heton korrupsionin e të huajve
18/01 20:20
Top News – PD cakton edhe 3 drejtues qarqesh/ Mziu ne Dibër, Marku në Lezhë, Spaho në Korçë
18/01 20:10
Meta për rrugën e Selenicës/ Fajëson qeverinë për heqjen dorë nga ndërtimi
18/01 19:58
Paratë, ndryshojnë ligjin e BKH/ Nuk është përcaktuar se sa do të paguhen “supërpolicët”
18/01 19:57
Pas ngricës vjen shiu/ Temperaturat do të rriten në ditët në vijim
18/01 19:49
I dehuri vrau 10-vjeçaren/ Arrestohet shoferi, iku nga vendi i aksidentit
18/01 19:47
Sondazhet e zgjedhjeve në TCH/ Televizioni kontratë me kompaninë IPSOS,mbuloi edhe zgjedhjet në SHBA
18/01 19:43
Marrëveshja me Pfizer për vaksinat/ Debate në parlament për kontratën që cilësohet sekrete
18/01 19:41
Top News – Bashkësia islame e Kosovës/ Deklaratë për vaksinën kundër covid 19
18/01 19:14
Top News – Shqipëria, vend me rrezik të lartë/ Në krye të listës për katastrofat natyrore
18/01 19:09
Top News – Covid, ulen infektimet ditore/ 4 humbje jete, 292 raste të reja në 24 orë
18/01 18:45
Top News – Të zhdukur pas asnjë gjurmë…! Dy raste botohen në fletoren zyrtare
18/01 18:44
Top News – KLSH dhe BKH bien dakord/ Hetime për korrupsionin e zyrtarëve
18/01 18:43
Top News – Thyen masat anti covid/ 1307 qytetarë u ndëshkuan vetëm në fundjavë
18/01 18:42
Top News – Gruaja filmohet në kamera/ I hodhi bashkëshortit helm në kafe
18/01 18:21
Top News – 13 vjeçarja e përdhunuar nga njerku/ Nëna bën deklaratën shokuese
18/01 18:19