Kristi lan gjyshin invalid në azil… – Punë pa teka
21/10/2023 18:15

Punë pa teka vazhdoi rrugëtimin në shtëpinë e të moshuarve në Shkodër. Kristi Gongo u kujdes për të moshuarit, që nga dhënia e ilaçeve, shpërndarja e vakteve, ushqyerja, kujdesi shëndetësor e përkujdesja emocionale. Lot, mall, përqafime, dashuri e histori rrënqethëse. Cikli i Reportazheve "PUNË PA TEKA" Një ditë pune në profesione të ndryshme, me të bukurat dhe vështirësitë, e xhiruar në detaje dhe me vërtetësi.

MAGJIKE… por e dhimbshme! Ja ç’ndodh në sallën e lindjes. Puna e MAMISË – Punë Pa Teka
15/06 18:06
A e ABORTOI e reja fëmijën? “Jam e divorcuar nga burri, familja…”-Punë Pa Teka
15/06 18:05
Të bërtitura e ANKTH gjatë lindjes së foshnjës! Çfarë ndodh gjatë dhe pas lindjes-Punë Pa Teka
15/06 18:05
14 vjeçe nënë për herë të parë, e MITURA sjell në jetë fëmijën! Kristi habitet-Punë Pa Teka
15/06 18:05
Mami në maternitet! Kristi nis punën e re, asiston në LINDJEN e një bebeje-Punë Pa Teka
15/06 18:05
Kristi përballet me PROBLEME shëndetësore gjatë punës, mjekja i jep ndihmën-Punë Pa Teka
15/06 18:05
Bebat në krahët e nënës! Gratë rrëfejnë të EMOCIONUARA eksperiencat-Punë Pa Teka
15/06 18:05
“Të jesh bojaxhie merr më shumë se të punosh në zyrë?!”- Punë Pa Teka
08/06 18:06
Deri në 1500 euro në muaj PAGESË, “shokon” bojaxhiu: S’mungojnë as bashkishet e majme-Punë Pa Teka
08/06 18:05
“Bëja një javë rrugë ferrave për të ikur në Greqi”, punonjësi i gipsit: E VËSHTIRË…-Punë Pa Teka
08/06 18:05
“S’VIJNË edhe pse rrisim pagat”, bojaxhiu: Vuajmë për krah pune, kanë ikur në Gjermani-Punë Pa Teka
08/06 18:05
“A janë të sigurta këto shkallët?” Kristi nis punë si bojaxhie, GABON që në nisje – Punë Pa Teka
08/06 18:05
“Pagova 20 mijë euro për të IKUR me KAMION”, i riu nga Kukësi: Punoja në Angli, por…-Punë Pa Teka
08/06 18:05
Dhimbja e nënave për fëmijët me aftësi ndryshe! Lot, kujdes e shumë DASHURI – Punë Pa Teka
01/06 18:06
17-vjeçari me aftësi ndryshe sfidon: Luiz Ejlli… – Punë Pa Teka
01/06 18:05
E moshuara e pandarë nga djali 50-vjeçar me zhvillim të vonuar, në lot: Kam FRIKË… – Punë Pa Teka
01/06 18:05
“Dua të vazhdoj shkollën”! I riu me aftësi ndryshe: S’më PRANUAN tek Akademia e Arteve -Punë Pa Teka
01/06 18:05
“Më BULLIZONTE mësuesja”… si të rinjtë me aftësi ndryshe refuzohen nga shoqëria – Punë Pa Teka
01/06 18:05
Kristi ju lexon ABETAREN të rriturve me aftësi ndryshe. Lojërat, pjesë e terapisë – Punë Pa Teka
01/06 18:05
Trondit drejtoresha e qendrës për Aftësitë NDRYSHE: Nënat luftojnë të vetme, burrat… – Punë Pa Teka
01/06 18:05