Kreu i shoqatës mashtron ish të përndjekurin e verbër, i merr 6 mln lekë – Fiks Fare
14/05/2024 20:45

Fatmir Toska, ankohet në emisionin Fiks Fare se është mashtruar nga kreu i Shoqatës së të Përndjekurve në Lushnje, z.Pëllumb Gega, i mori 600 mijë lekë nga paratë e dëmshpërblimit . Toska tregon se në vitin 2019 përfitoi një shumë prej 650 mijë lekë të dëmshpërblim si familje të përndjekurish. Ditën që shkoi t’i merrte në bankë u shoqërua nga kreu i shoqates z. Gega i cili nga e gjithë shuma i dha vetëm 50 mijë lekë. Pjesën tjetër i tha se do ua kthente mbrapsht atyre nga Tirana që kishin bërë të mundur miratimin e këtij dëmshpërblimi. Pasi kuptoi se ishte mashtruar Fatmiri bën një kallzim ndaj kreut të shoqatës. Dy ditë pas kallzimit, Z. Gega fton kallzuesin të nënshkruajnë një deklaratë noteriale ku do i kthente të gjitha lekët. Ndërkohë që deklarata përpilohej i jep shumën prej 250 mijë lekësh. Fatmiri me idenë se po firmoste deklaratë që do t'i shlyheshin të gjitha lekët mashtrohet sërish, pasi firmos një deklaratë ku thuhet se kreu i shoqatës nuk ka asnjë detyrim karshi tij dhe se janë shlyer. Më pas zhvillohet gjyqi, të cilin kallzuesi e fiton dhe kreu i shoqatës shpallet fajtor dhe mashtrues. Por edhe pse me këtë vendim gjykate si mashtrues ai ende është sot e kësaj dite në krye të Shoqatës së të Përndjekurve në Lushnje.

Episodi i plotë – Fiks Fare, 14 Qershor 2024
14/06 21:01
Monitorime/ E ftuara: Perëndimi i Golemit më i bukur se i Balit – Fiks Fare
14/06 21:00
Prindër e nxënës në protestë, nuk u rimbursohen paratë e transportit. Faji i VKM-së – Fiks Fare
14/06 20:45
Kushtuan 30 mln, pas denoncimit vihen në punë ashensorët në pallatet e rindërtimit – Fiks Fare
14/06 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 13 Qershor 2024
13/06 21:01
Monitorime/ Ja si blihet shalqi pa provë – Fiks Fare
13/06 21:00
Ngatërrohen emrat në Tatime, familja bëhet me “dyqan” dhe me gjoba të papaguara – Fiks Fare
13/06 20:45
Populli s’blen dot shtëpi, politikanët e zyrtarët me vila. Po si? – Fiks Fare
13/06 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 12 Qershor 2024
12/06 21:01
Monitorime/ ORL-ja: Me qumësht gjiri e lëng preshi nuk kurohet veshi! – Fiks Fare
12/06 21:00
E mitura refuzon prindërit, pas jetesës me një djalë. Policia ” Ligji s’e kap” – Fiks Fare
12/06 20:45
Berisha merr vulën! A është kjo një këmbanë alarmi për Ramën? – Fiks Fare
12/06 20:30
Monitorime/ Batoni do që Dule të bëhet me bo… – Fiks Fare
11/06 21:00
Në Parlamentin Europian triumfon e djathta, po tek ne si i behët? – Fiks Fare
11/06 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 10 Qershor 2024
10/06 21:30
Monitorime/ Gjatësia e vajzave në “She’s on Top” matet me metër e qofte – Fiks Fare
10/06 21:00
Zgjedhjet për rektor në Universitetin e Elbasanit të paracaktuara, pa garë – Fiks Fare
10/06 20:45
Shqiptarët halle me çdo qeveri. Kur do mbarojnë këto halle? – Fiks Fare
10/06 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 7 Qershor 2024
07/06 21:01
Monitorime/ Vajza e “Përputhen”: Pa para nuk dashurohem dot! – Fiks Fare
07/06 21:00