Kompania që do ndërtojë spitalin/YDA Group ka ndërtuar 6 spitale të reja në Turqi, do punojë në Fier
13/01/2021 15:32

Përfaqësuesit e YDA GROUP kanë mbërritur në Shqipëri për të ndërtuar spitalin rajonal të Fierit. YDA GROUP me qendër në Ankara dhe degë në disa vende të botës është themeluar në vitin 1954. Kjo kompani ndër vite, është përfshirë në ndërtimin e disa aeroporte si ato të Dalamanit, Turkistanit përfshi projektimin e zbatimin e ndërtimit të qendrës së shërbimeve dhe riparimeve të avionëve në aeroportin Sabiha Gökçen të Stambollit. Në portofolin e ndërtimeve të përfunduara përfshihen edhe ato të 6 spitale në Turqi. Dy prej tyre me 300 dhe 350 shtretër përfshi një tjetër spital pediatrie e maternitet. Edhe ndërtimi stadiumit Hasan Doğan është një tjetër ndërtim që mban firmën e YDA GROUP. Sakaq kjo kompani është përfshirë edhe një tjetër projekt zhvillimor të Ankarasë në një hapësirë prej 330 mijë m2 katrorë ku ka nisur ndërtimi i 50 blloqeve banimi me 5.300 apartamente. YDA GROUP u përzgjodh nga presidenti turk Rexhep Taip Erdogan për të ndërtuar brenda 3 muajve spitalin rajonal të Fierit. Pa humbur kohë puna do të nisë me ndërtimin e infrastrukturës së brendshme e më pas godinën e spitalit. I gjithë ndërtimi do të udhëhiqet nga inxhinierët turq të YDA GROUP por do të 30 % e punëtoreve do të jenë shqiptarë.

Rinisin reshjet t dëborës në Llogora
15/01 22:36
Top News – Jeta e 18-vjeçarëve të pasura/ Makina luksi dhe veshje të firmave të famshme
15/01 22:11
Top News – Ngjarje e rëndë në Tiranë/ Punëtori rrëzohet nga skela e pallatit
15/01 20:06
Kush nuk do vaksinohet/ Kategoritë të cilat nuk duhet të marrin vaksinën e Pfizer
15/01 19:45
“Salillari” zvarrit punimet/ Te “ish shqiponja” kompania duhet ti përfundojnë në fund të shkurtit
15/01 19:34
Top News – PD: Uzurpim, e dëmshme për sportin/ Fidel Ylli në krye të komitetit olimpik shqiptar
15/01 18:37
Top News – U regjistruan 159 viktima/ Bilanci i zi, 6248 aksidente rrugore në 2020
15/01 18:28
Top News – 4 humbje nga covid në 24 orë/ 641 qytetarë të infektuar nga 3530 testime
15/01 18:17
Top News – Veliaj sulmon aleatët e PD/ ‘Duan ndryshim me Mediun e Nard Ndokën’
15/01 17:20
Top News – Basha akuzon, Rama ironizon/ Debati për menaxhimin e situatës së përmbytjeve
15/01 17:13
Top News – Ende shumë të padindur/ Nuk mbanin maska, gjobiten 361 qytetarë
15/01 17:12
Top News – Po kalonin drogë me çanta shpine/ Pustec, dy të arrestuar në kufirin me Greqinë
15/01 16:29
Top News – Ekstradohet Indrit Taullai/ Akuzohet për dy vrasjet e bujshme në 2005
15/01 16:28
29 shkollat e reja, Veliaj: Në PD kandidojnë ata që jepnin licenca për “Vitrinën” dhe “Kristalin”
15/01 16:17
Po falsifikohen analizat Covid, përdoren për udhëtimet jashtë vendit
15/01 15:53
Stuhi dëbore në Shqipëri/ Reshje intensive gjatë natës në juglindje
15/01 15:48
Top News – Votimi elektronik në zgjedhje/ KQZ kualifikon ‘Smartmatic’, do kushtojnë 19 mln usd
15/01 15:43
Porti i Durrësit krijon vonesa/ Transportuesit ankohen për orë të gjata në pritje
15/01 15:41
Opozita bashkon Dulen e Idrizin/ dy aleatët e PD ende nuk kanë realizuar marrëveshjen për listat
15/01 15:37
Shpëtojnë mrekullisht / Me shpejtësi dhe semafor të kuq, aksidenti i frikshëm pas kryeministrisë
15/01 15:22