I vënë flakën makinës në Durrës/ Ndërhyn zjarrfikësja, shpëton banesa e dy makina
15/01/2021 13:02

Një automjet tip BMW është djegur gjatë orëve të parë të ditës së sotme në Durrës. Dy persona i kanë vënë zjarrin me lëndë djegëse njërit prej tre automjeteve që ndodheshin të parkuar në oborrin e njështëpie dhe më pas janë larguar nga vendngjarja. Të alarmuar familjarët kanë dalë nga banesa nëpër errësirë dhe kanë njoftuar shërbimin zjarrfikës. Ngjarja ndodhi rreth orës 03.30 në lagjen 15 në periferi të qytetit. Ndërhyrja e shpejtë e zjarrfikëseve ka shmagur përhapjen e zjarrit në dy automjete të tjera të parkuara në oborr dhe objektin e banimit. Kamerat e sigurisë kanë fiksuar autorët e dyshuar të ngjarjes, dy të rinj të cilët kanë ndaluar mjetin e tyre pranë një fast-foodi buzë rrugës dhe më pas i janë drejtuar shtëpisë për të djegur automjetin tip BMW. Në polici janë shoqëruar disa persona, ndërkohë po hetohet për zbardhjen e plotë të saj. Pronarit të automjetit të djegur i është dëmtuar me zjarr disa kohë më parë dhe një autobuz me të cilin ofronte shërbim në një linjë ndërqytetase.

Trafik në rrugën e Elbasanit, pamjet kur makina e policisë ‘i shpëton’ duke hyrë kundravajtje
05/03 21:26
Top News – Itali, 30 vjet nga eksodi masiv/ Rama dhe Di Maio, memoria e 6 marsit 1991
05/03 21:16
Humbi garën në portal, i vë flakën Drejtorisë Arsimore në Fier, pamjet e zjarrit
05/03 20:42
U vetëvra në spitalin Covid 2/ Familjarët dhe miqtë kërkojnë drejtësi në 30-vjetorin e Xhino Koços
05/03 20:25
Vrau kunatin në tryezë/ Debatuan se kush gatuan më mirë, Korça apo Pogradeci
05/03 19:58
Pro dhe kundër kandidatëve të rinj?/ Çfarë mendojnë qytetarët për listat e partive
05/03 19:42
Top News – Bien infektimet, rriten viktimat/ Shifra të larta në 24 orët e fundit në vend
05/03 19:34
30 vite nga eksodi i shqiptarëve/ Rama në Itali! Di Maio: BE të hapë negociatat me Shqipërinë
05/03 19:16
Top News – Krimi makabër i studentit shqiptar/ Masakër në Rumani, ezkekutoi një familje
05/03 19:16
Top News – Tre grupet që kërcënojnë Shqipërinë/ Raporti, nga kush duhet të ruajmë sigurinë
05/03 19:15
Festat e 7-8 marsit/ Policia paralajmëron mësuesit dhe gratë, të mos mblidhen për të festuar
05/03 18:39
Top News – Plan sekret për festime dhe tubime/ Në terren veprojnë forca të shumta policie
05/03 17:52
Top News – Operacion me dronë, kamera e dylbi/ Policia blindon Shqipërinë për të kapur drogë
05/03 17:52
Top News – 900 mln lekët e krimit, ja kush i mori/ Edhe SPAK ‘fut duart’ në thesin e parave
05/03 17:51
Top News – Djali unik dhe rrethuar me para!/ Vrau babain, ja dëshmitë e para të familjarëve
05/03 17:51
Top News – Urdhër gjerman për zyrtarin e OFL/ Spiunoi trafikantët, u dha dosjen e hetimeve
05/03 17:51
Top News – Vaksinimi masiv i populates/ Nis trajnimi për 400 inferimierëve
05/03 17:45
Humbi garën në portal, i vë flakën Drejtorisë Arsimore në Fier, kapet autori
05/03 17:43
Top News – Pëshëngritësit kampionë/ Veliaj takon Briken Çaljan dhe Evangjeli velin
05/03 15:54
Top News – Ndërtimi i aeroporit të Vlorës/ ‘Madco Construction’ shpallët fitues i tenderit
05/03 15:53