Greqi, 98 humbje jete nga Covid/ Gjatë 24 orëve të fundit u regjistruan 1383 të infektuar
05/12/2020 19:43

Ne 2902 ka shkuar numri i viktimave nga covid-19 ne Greqi me 98 humbjet e jeteve ne 24 oret e fundit. 594 jane sot pacientet qe trajtohen ne terapi intensive dhe mosha e tyre mesatare eshte 65 vjec. Nderkohe numri i rasteve te regjistruara gjate dites se shtune eshte i ulet, 1383,per arsye se gjithnje ne fund jave kryhen me pak teste. Ne total prej fillimit te pandemise numri i te prekurve ka shkuar ne 114568. Ndersa mosha mesatare e te prekurve eshte vetem 43 vjec, mosha mesatare e viktimave eshte 79 vjec. Nderkohe vazhdon presioni mbi sistemin spitalor ne qytetin e Selanikut. Vetem tek urgjenca e spitalit AXEPA ne 24 oret e fundit u shtruan 80 persona me covid-19 ndersa humben jeten si pasoje e komplikacioneve nga koronavirusi 10 paciente. Ne harten e shperndarjea se virusit perseri mbeten me ngjyre te kuqe te gjitha qytetet e Greqise se veriut. Selaniku vazhdon te jete ne vend te pare me 305 raste gjate dites se sotme ndersa vazhdojne Larisa dhe Pella te kene numer te larte te prekurish me covid-19.

Top News – Zemërim e dhunë në Holandë/ Nata e tretë e protestave kundër masave kufizuese
26/01 13:27
Top News – Përplasja me Astrazeneca-n/ BE do të ashpërsojë rregullat e eksportit për vaksinën
26/01 12:17
Top News – Varianti i ri brazilian/ Konfirmohet rasti i parë në SHBA
26/01 12:17
Top News – Serbët po vaksinohen…/Por vaksina nuk vjen nga Evropa Perëndimore
26/01 12:16
Top News – Dorëhiqet Giuseppe Conte/ Kryeministri italian në një lëvizje taktike
26/01 12:15
Top News – ‘Të paprekshmit’ nga koronavirusi/ Zbuloni cilët janë njerëzit me imunitet natyral
26/01 01:01
Top News – Arrestohet mjeku i urgjencës/ I duheshin shtretërit,dyshohet se vrau dy pacientë me Covid
26/01 00:59
Top News – Conte paralajmëron dorëheqjen/Italia në kaos, çfarë ndodh të martën
25/01 22:57
Top News – Njerku e varte më kokë poshtë/ Kamerierja shpëton djalin nga abuzimet
25/01 22:56
Top News – Ai nuk është pallati im!/ Putin rrëzon pretendimet e Navalny-it
25/01 22:56
Pamje të rralla ajrore të Shkëmbinjve të Bardhë në Dover, në jug të Anglisë – Pa Koment
25/01 21:42
Pompei shfaq thesare të reja në Muzeumin e Antikitetit – Pa Koment
25/01 21:34
Vala e dytë e koronavirusit godet Perunë – Pa Koment
25/01 21:34
Biden nënshkruan dekretin për lejimin e transgjinorëve të ushtrinë e SHBA – Pa Koment
25/01 21:33
Estonia bëhet me kryeministren e parë femër – Pa Koment
25/01 21:33
Top News – 1,3 miliardë dollarë padi/ Dominion hedh në gjyq Rudy Giuliani-n
25/01 21:19
Top News – Vallë, po `kopjon` Trumpin! Plani i Biden: blini produkte amerikane!
25/01 20:10
Top News – Shkencëtarët janë të bindur/ Vaksina e modernas funksionon kundër virusit të ri
25/01 20:09
Top News – Përplasja e BE me AstraZeneca/ Diskutohet dhe heqja e patentës
25/01 19:49
Top News – Më në fund, vëmendje/ BE diskuton vaksinat në ballkanin perëndimor
25/01 19:49