Fier, rrëfimi tronditës i banorit për aksidentin ku humbën jetën burrë e grua
28/12/2020 11:51

Mbi aksidentin tragjik, që ndodhi mëngjesin e sotëm në afërsi të Levanit, ku humbi jetën një çift bashkëshortësh ka dhënë dëshminë e tij tronditëse një banor i zonës. Në rrëfimin shokues, personi në fjalë tregon se si u përpoq t’i nxirrte viktimat nga uji dhe t’i shpëtonte, por ishte tepër vonë. Burrë e grua kishin ndërruar jetë. “Aksidentin nuk e pashë. Më mori në telefon dikush (i përmend emrin) hajde me zetor. Vij brenda dhjetë minutash këtu te vendi i ngjarjes. (Pyes) Ku është makina? Ka rënë brenda në ujë. Po personat ku janë? Janë brenda. Në këtë kohë marr papagallin e zetorit, futem te xhami mbrapa, e godas edhe i nxjerr personat, i vë litarin makinës dhe e nxjerrim lart pastaj. Personat ishin mbytur”, tregon banori, duke shtuar se personi që i telefonoi, i cili ishte dëshmitar i aksidentit, i tregoi se viktimat donin të dilnin nga xhami mbrapa, i binin atij me grushte. Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 7:20, në vendin e quajtur “Kthesa e Qarrit”. Shkak i aksidentit dyshohet të jetë pakujdesia e drejtuesit të mjetit, si dhe mungesa e sinjalistikës në rrugë. Viktimat janë Nue Preçi, 62 vjeç dhe Pashke Malçi, 61 vjeçe nga fshati Shtyllas, njësia administrative Levan. Ata ishin duke shkuar te vajza në Qarr. Mjeti ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar ne kanalin kullues, i cili është i tejmbushur si pasojë e reshjeve të shumta. Policia shkoi menjëherë në vendngjarje dhe po heton rreth shkaqeve të aksidentit me pasojë vdekjen e dy bashkëshortëve. Rruga që të çon në disa fshatra të njësisë administrative Levan është pjesë e rrugëve të reja që janë ndërtuar pas përfundimit të by-pass-it të Levanit. Në këtë aks rrugor ndodhin shpesh aksidente, pasi ka mungesë të ndriçimit dhe sinjalistikës rrugore.

Top News-Tjetër magazinë me arsenal armësh në Mëzez/Arrestohet 61 vjeçari, shpallet në kërkim i biri
18/08 22:40
Top News-Elbasani qarku i dytë më i varfër në vend/Meta akuzon qeverinë-Qyteti është lënë në harresë
18/08 22:37
Top News-Shqipëria ‘tërheq’ Amerikën dhe Europën/Një nga shtatë vendet më të frekuentuara këtë verë
18/08 20:50
Top channel/ Sekuestrohet arsenal armësh në Tiranë, në pranga 62-vjeçari! Në kërkim djali i tij
18/08 20:36
Top News – Korriku përgjaku rrugët e vendit/Del raporti, sa persona humbën jetën në 30 ditë
18/08 18:40
Top News- Përplasi 4 këmbësorë te ‘Kodra e Diellit’/Gjykata vendos ‘arrest me burg’ për farmacisten
18/08 18:15
Top News – I prenë flokët në kufirin shqiptar/Aventurat e turistëve në Shqipërinë komuniste
18/08 17:01
Top News-Pas mashtrimit nga dy pensionistë italianë/Për floririn arrestohet dhe pronari argjendarisë
18/08 16:23
Top News – Pasaporta shqiptare del në shitje…!/Ja kush janë blerësit, cënohet siguria kombëtare
18/08 16:01
Top Channel/Ndeshja e parë, Tirana-Kukësi.Përballja që do të hapë siparin e kampionatit të futbollit
18/08 15:55
Top Channel/ Britania e paralizuar nga grevat, për katër ditë linjat hekurudhore do funksionojnë 20%
18/08 15:39
Top Channel/ Berisha “përballet” me 7501. Fermerët e Kasharit ankohen se u gabua miratimi i ligjit
18/08 15:37
Top Channel/ Parku i liqenit të Farkës. Bashkia po ndërton një pistë vrapimi dhe korsi biçikletash
18/08 15:33
Top News – Drogë me postë nga Anglia në Shqipëri!/ Dy të arrestuar, policia zbulon skemën e trafikut
18/08 15:30
Top Channel/ Takim i ftohtë Kurti-Vuçiç/ Takimi me ndërmjetësimin e Bashkimit Europian
18/08 15:29
Top Channel/ Përmbytet Londra, stuhitë e shiut godasin kryeqytetin
18/08 15:29
Top Channel/ “Spiunëve ju ndalohet kandidimi”. Gati ligji i ri, “shkarkohen ose humbin mandatet”
18/08 15:21
Top Channel/Vrasje në Elbasan dhe Sarandë/Kamarieri vret klientin për parkimin. Elbasan, pas sherrit
18/08 15:18
Top News-Ekzekutimi në Vlorë nga vrasës me pagesë/Një nga viktimat hera e parë pa makinë të blinduar
18/08 15:17
Top Channel/Atentat në Vlorë,2 të vdekur.Hakim Xhezo dhe Geno Lena dyshohet se u vranë për hakmarrje
18/08 15:05