Debat për ndalimin e faljes së Bajramit, Rama: Gati të çelim javën e ardhshme aktivitete në tempuj
23/05/2020 15:31

Vigjilja e festës së Fiter Bajramit ka shkaktuar një debat për kufizimet e vendosura dhe që për herë të parë muslimanët do ta falin në xhami dhe jo në sheshe. Në rrjetet sociale dhe në disa, portale janë bërë shumë akuza ndaj kryeministri Rama si njeriu që privoi muslimanët të falin Fitër Bajramin.

Nesër tryeza e reformës/ PS-PD-LSI kanë si limit datën 31 maj
27/05 16:24
Richard Grenell ikën nga Gjermania/ Jep dorëheqjen ambasadori kritik për Berlinin
27/05 16:17
Top News – Nuk respektojnë korsinë/ Gjobitet, kush lëviz me biçikletë
27/05 16:11
Rrugët plot me inerte dhe tulla/ Janë hedhur në shumë pjesë të rrugës Elbasan-Librazhd
27/05 16:01
Top News – “Nxirrte trupin, ndëshkim hyjnor”/ Vdes në aksident ajror vajza më e bukur e Pakistanit
27/05 15:56
Exclusive – Dy policët fshehën krimin/ Nën hetim, reaguan me vonesë ndaj një krimi seksual
27/05 15:45
Pandemia, e artë për mjaltin/ Prodhimi këtë vit i bollshëm dhe shumë më i pastër
27/05 15:30
Top News – U projektua nga vetë ai/ Përurohet kinemaja “Maks Velo”
27/05 15:21
Infektohet personeli i QSUT/ 13 prej 21 rasteve të reja pozitive në 24 orë
27/05 15:17
100 mln euro për energji nga dielli/ Do ndërtohet në Karavasta nga një kompani franceze
27/05 15:16
36 të ndëshkuar, Policia apel qytetarëve me biçikletë
27/05 14:53
Top News – Elbasan, 4 ‘të fortët’/ Shkresa e OFL, të dënuar për trafik
27/05 13:52
Top News – Tiranë, 21 raste të reja/ 13 mjekë të infektuar me Covid
27/05 13:43
Top News – Basha në Rrogozhinë/ ‘Fermerët janë aq keq sa bizneset’
27/05 13:27
Vaksina e turbekulozit/ Greqia nis vaksinimin në 1 Qershor
27/05 13:06
Hapja e kopshteve dhe çerdheve/ Nga 1 Qershori me rregulla të reja anticovid-19
27/05 13:05
Infektohet personeli i QSUT/ 13 prej 21 rasteve të reja pozitive në 24 orë
27/05 13:02
Nuk kanë marrë pagën e luftës, 40 punonjëse të fasonerisë në Berat protestojnë
27/05 12:55
Kryeministri në Lushnje/ Takon fermerët bashkë me ambasadorin e BE-së
27/05 12:48
Top News – Antimafia Italiane/ Zbulon rrjetin shqiptar të drogës
27/05 12:36