Çmim për “Top Story”/ Bashkimi evropian i jep vlerësimin për emisionin
21/10/2020 15:20

Gazetari nuk duhet të heshtë kurrë. Ky është virtyti dhe faj i tij më i madh, thotë një shprehje për gazetarinë. U zhvillua në Tiranë për të 5-tën herë ceremonia e ndarjes së çmimeve të BE-së për gazetarinë investigative. Çmimin e tretë e mori gazetari Andi Malasi i emisionit investigativ “Top Story” në Top Channel. Kur vlerësohesh, kupton edhe më shumë, që ja vlen të merresh me këtë punë. Por unë nuk isha i vetëm në realizimin e atij dokumentari. Pas tij qëndron një staf i tërë, që dua ta falënderoj. Çmimi i dytë shkoi për gazetarin e Faktoje.al, Merxhan Daci. Ndërsa çmimin e parë e fitoi gazetarja investigative Klodiana Lala. Çmimet shoqërohen edhe me vlerë monetare, çmimit të parë i akordohen 5000 euro, të dytit 3000 euro dhe çmimit të tretë 2000 euro. Gazetari i emisionit “Top Story” Andi Malasi u vlerësua specifikisht për dokumentarin me titull “Ndërtues që vrasin”, realizuar pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit të vitit të shkuar, që vrau 51 njerëz.

Hapet COVID 4, shtrohen pacientët e parë! Manastirliu: Po përgatitemi për skenarët e tjerë
01/12 01:22
Top News – Hapet spitali covid 4/ Mbërrijnë pacientët e parë
30/11 22:28
Fluksi i infektimeve/ Hapet COVID 4, shtrohen pacientët e parë! Manastirliu: Po përgatitemi për skenarët e tjerë
30/11 21:03
Hetimi për vetëvrasjet në Spital/ 4 raste të “Shefqet Ndroqi” dhe 1 tjetër te Infektivi
30/11 20:04
Top News – Ishte pozitiv me covid/ Gjobitet 700 mijë lekë në Kakavijë
30/11 19:58
Top News – PD sërish akuza Xhaçkës/ 22 udhëtime me helikopter ushtarak
30/11 19:57
Top News – Ndryshon harta elektorale/ Tirana merr dy mandate më shumë
30/11 19:55
Përputhen, 100 milionë shikime/ Rekordi i shikueshmërisë së një programi në YouTube
30/11 19:47
Statujat që zemëruan shqiptarët/ Autori i veprës së Skënderbeut në Prizren: Fryt i imagjinatës sime
30/11 19:34
Top News – 12 viktima nga covid/ 557 raste të reja, 491 të shtruar
30/11 18:14
U arrestua pasi u kap me pistoletë e kokainë në çantë, lirohet me kusht këngëtari Notis Sfakianakis
30/11 16:44
Top News – Shijak, ujësjellësi i ri/ ‘128 kantierë mbarojnë para afatit’
30/11 16:36
Top News – Kolaudimi i makinave/ I hiqet privatit, kalon në shtet
30/11 16:09
Pritet shi dhe dëborë/ Të mërkurën përkeqësohet moti në të gjithë vendin, ulen temperaturat
30/11 15:37
Top News – Rruga e re, Veliaj/ Kujton polemikat-do ecim përpara
30/11 15:36
Top News – ‘Mirë është t’i heqesh’/ E detyroi Ramën të heqe atletet
30/11 15:34
Festat vetëm me familjen/ Gjirokastër, pandemia i shtyn banorët t’i rikthehen traditës 100-vjeçare
30/11 15:33
Top News – ‘Kam qenë rastësisht…’!/ Vrasësi i dyshuar në arrest me burg
30/11 15:32
Për festa drejt jugut/ Vlora, Korça dhe Pogradeci plot me “pushues”
30/11 15:31
Top News – Mafiozet dhe covid 19/ Operacione nga Europol dhe Interpol
30/11 15:29