Bjellorusët s’i ndahen Vlorës/ Sa del dielli, në plazh edhe ukrainasit me pushime në Shqipëri
24/09/2020 15:24

Edhe pse fund shtatori dhe pas dy ditëve me shi dhe ulje temperaturash, plazhet e Vlorës vijojnë të frekuentohen jo vetëm nga vendasit por edhe të huajt, kryesisht nga Ukraina dhe Bjellorusia. “Është hera e parë që vijmë në Vlorë. Jam ketu me bashkeshorten. Jemi nga Bjellorusia. Këtu cdo gje është shumë mire”. “Jemi për herë të parë dhe do të vijmë serish.Me pelqen ketu: deti, njerezit.nuk.kemi shume frike nga covid 19 pasi kujdesemi, bejme jete te mire”. “Vijme nga Minsku.ketu në Vlorë gjithcka eshte e bukur, edhe njerezit.Qyteti eshte i madh, me pelqen.edhe pse vjeshte , na pelqen”. “Me pelqejne njerezit edhe pse nuk flasim te njejten gjuhe.nga Covidi nuk kam frike pasi di te ruhem”.

Edhe një javë për të mbyllur muajin e ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit
25/10 20:07
Lulet më të veçanta/ Kopshti ndryshe i Dritan Gazhelit në Fushë Krujë
25/10 20:05
Varret e Selcës në Mokër/ Gërmimet e fundit arkeologjike janë bërë në vitin 1972
25/10 20:04
Plas arma në Vlorë! Policia: U qëllua në ajër, arrestuam autorin
25/10 19:56
Të hënën hapet “Covid 3”/ Do të transferohen pacientët që janë në gjendje të stabilizuar
25/10 19:39
Mbyllja e “Shqiponjës” që nga mesnata dhe devijimi i trafikut për 4 muajt në vijim
25/10 19:36
Libri i Albana Osmanit/ “Çika në betejë me Inteligjencën Artificiale”
25/10 18:59
Më mirë apo më keq në vitin 2045? 46% e shqiptarëve pesimistë për të ardhmen në anketën e OKB
25/10 18:55
Top News – 128 viktima dhe 21 mijë raste/ Ditë e zezë në Itali
25/10 18:48
Top News – Shifrat e Covid në 24 orët e fundit/ 4 viktima, 299 infektime
25/10 18:38
Veliaj në Zall Herr: “PS-ja është partia e fituesve; hallet e Zenit dhe Monës janë vilat
25/10 18:18
Tensionet në kulm/ Greqia, note proteste Ankarasë
25/10 17:20
Marrëveshja e detit/ Dendias: Për sa kohë ka vullnet, procesi nuk do të jetë problem
25/10 17:19
Rehabilitimi i pallateve/ Rama inspekton në Shijak dhe Durrës, në Manzë ndërtimin e shtëpive të reja
25/10 16:38
Top News – Bizneset në Kosovë/ Ekspertet-pak përkrahje në pandemi
25/10 16:30
Veliaj në Zall Herr:“PS-ja është partia e fituesve;hallet e Zenit dhe Monës janë vilat miliona euro”
25/10 16:25
Top News – Kontrollet mjekesore/ Kosovë, të rikthehen në kufi
25/10 16:24
Top News – Koronavirusi në Kosovë/ Dy viktima dhe 186 raste të reja
25/10 16:14
Top News – Manastirliu nga infektivi/ S’ka kolaps të sistemit shëndetesor
25/10 16:11
Top News – Nuk mbanin maska/ 688 gjoba, 13 të shoqeruar në 24 orë
25/10 16:09