Basha në takim me mësuesit në Elbasan: Nga errësira, Rama kërcënoi mësuesit dhe infermierët me vendin e punës
08/04/2021 01:18

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim ditën e sotme me mësues në qytetin e Elbasanit. Në bisedën që pati me mësuesit, Basha iu përgjigj deklaratës së Ramës për mësuesit dhe e quajti një kërcënim ndaj mësuesve dhe infermierëve shqiptar. Sipas tij, asnjë kërcënim nuk e ndalon ndryshimin që kërkon çdo mësues, apo infermier që të mos përdoren më si mish për topin e pushtetit të radhës dhe është ndryshimi ku do të garantohen në vendin e tyre të punës për shkak të aftësisë dhe përkushtimit për t’i shërbyer fëmijëve shqiptar.

Top Channel/ Basha me familjen në Durrës: Më 25 prill votoni ndryshimin, është për fëmijët tuaj
14/04 10:07
Top Channel/ Rama publikon rrëfimin e çiftit të të moshuarve që u bënë me shtëpi të re
14/04 09:27
“Misioni im, t’i hap rrugën Rinisë”/ Basha: 25 prilli do të jetë dita e ndryshimit për çdo shqiptar
13/04 19:49
“Mos lejoni zjarrin e marrëzisë”/ Rama me të rinjtë në Librazhd: Ta gjeni të ardhmen këtu
13/04 19:48
Çuçi në Gjirokastër: PS merr 3 mandate deputetësh
13/04 16:46
Basha: Anulojmë fiskalizimin/ Kreu i PD bën marrëveshje me personat më aftësi të kufizuar
13/04 15:24
Rama fushatë në Librazhd/ “Të rinjtë dhe shqiptarët do ta gjejnë këtu të ardhmen”
13/04 15:18
Gjiknuri takim me banorët e Sherishtës: Mos bini pre e provokimeve, vlonjatët s’janë mish për top
13/04 13:54
Rama: BE është destinacion i patjetërsueshëm i PS-së. Ja çfarë premton në fushën e bujqësisë
13/04 13:43
“Fiskalizimi do të anulohet”, Basha angazhohet t’i kursejë biznesit 600 deri 2000 euro në vit
13/04 12:49
Basha nënshkruan marrëveshjen me shoqatat e PAK: I rikthejmë fytyrën njerëzore politikës
13/04 12:38
Top News – Basha takim me të rinjtë në Farkë/ ‘Do të punësojmë 7000-9000 të rinj çdo vit’
13/04 12:12
Damian Gjiknuri takim me klubin “Flamurtari”:Mandatin e tretë vëmendje e shtuar për sportin në Vlorë
13/04 11:48
Gjiknuri takim me banorët e Nartës: Zhvillimi i Vlorës i garantuar me votën për Partinë Socialiste
13/04 11:20
Basha shpalos planin e tij për studentët: Çdo vit 10 mijë stazhe të paguara 300 mijë lekë në muaj
13/04 10:59
“Reformë e re për decentralizimin”/ Basha: Referendum për ndarjen territoriale të para 7 viteve
12/04 19:49
Investime në turizëm në Elbasan/ Rama: Turistët do të fuqizojnë bizneset e vogla
12/04 19:43
Basha me banorët e njësisë 7 në Tiranë: Ora po afron, dita po afron, së bashku sjellim ndryshimin
12/04 17:54
Top News – Rama zotohet nga Belshi/ 5000 euro grant për çdo emigrant që rikthehet
12/04 17:49
Basha me fermerët në Baldushk: 100 mln euro në vit subvencione direkte për infermierët
12/04 17:43